18 EKİM, PAZARTESİ, 2021

Rodrigo Leão’nun Yeni Albümü “A Estranha Beleza da Vida” Yayında

Pedro Almodóvar tarafından “dünyanın en ilham verici bestecilerinden biri” olarak tanımlanan Portekizli besteci ve multi-enstrümantalist Rodrigo Leão’nun A Estranha Beleza da Vida - The Strange Beauty of Life isimli yeni albümü yayımlandı.

Ünlü topluluk Madredeus ve alt-rock grubu Sétima Legião’nun eski bir üyesi olan Rodrigo Leão, kariyerine solo olarak devam ederek Portekiz’in en sevilen sanatçılarından biri hâline geldi. Karantinayı ailesiyle birlikte Alentejo’daki kır evinde geçiren sanatçı, doğada geçirdiği aylar boyunca yeni fikirler geliştirdi. Bu fikirleri karantinadan sonra albüme dönüştürdü.

Albümün çıkış şarkısı olan “Friend of a Friend”de Leão, Kanadalı şarkıcı-söz yazarı Michelle Gurevich ile düet yaptı. Albümdeki “Who Can Resist” isimli şarkıda Lambchop’tan Kurt Wagner Rodrigo sanatçıya eşlik ediyor. Albümdeki diğer konuklar ise; “Voz de Sal” şarkısında İspanyol diva Martirio, “O Ovo do Tempo”da Portekizli şarkıcı söz yazarı Surma ve “A Estranha Beleza da Vida” şarkısında da İspanyol multi-enstrümentalist yapımcı Suso Sáiz.

​Rodrigo Leão’nun A Estranha Beleza da Vida - The Strange Beauty of Life isimli yeni albümünü buradan dinleyebilirsiniz.

0
673
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage