30 KASIM, SALI, 2021

Pirelli Bryan Adams’ın Çektiği 2022 Takvimini Tanıttı

Kanadalı sanatçı Bryan Adams’ın imzasını taşıyan 2022 Pirelli Takvimi tanıtıldı. 2022 Pirelli Takvimi, 1960’lardan günümüze uluslararası müzik yıldızlarının kutlaması ve pandemi nedeniyle bir geri dönüş niteliği de taşıyor. Bu geri dönüş, logosu The Cal™ ile aynı zamanda tanıtılan Pirelli’nin 150. yıl dönümü kutlamalarına denk geldiği için ayrı bir öneme sahip oldu.

Bryan Adams “On The Road” (Yolda) temalı Pirelli Takvimi için çektiği fotoğraflarla sanatçıların yollardaki ve turnelerdeki hayatlarından kareler sunuyor. Yirmi yıldan uzun süredir müzik dünyasında başarılı işler yapan Adams’ın Pirelli Takvimi için bestelediği ve takvimle aynı adı taşıyan şarkısı “On The Road” sanatçının yeni albümünde yer alacak.

Müzisyenler, performans öncesi gerginlikten provalar ile konserler arasındaki molalara, bir şehirden diğerine uzun yolculuklara ve otel odalarının yalnızlığına kadar turne hayatının farklı anları çekimlerin gerçekleştirildiği sette yeniden canlandırıyorlar. The Cal™ tarihinde bir ilk olarak fotoğrafçı da kadroda yer alıyor. The Cal™'in 48. edisyonunda farklı yaşlardan, müzik türleri ve kültürlerden dünyaca ünlü on sanatçı Bryan Adams’a eşlik ediyor. Kadroda Cher, Grimes, Jennifer Hudson, Normani, Rita Ora, Bohan Phoenix, Iggy Pop, Saweetie, St. Vincent ve Kali Uchis yer alıyor. Çekimler ise bu yaz üç gün içinde Palace Theatre ve Hollywood’daki Chateau Marmont Oteli olmak üzere Los Angeles’taki iki lokasyonda ve Capri’deki Scalinatella otelinde yapıldı.

Adams’ın sanatçıları kendilerine has özellikleriyle 12 aya yansıttığı 160’tan fazla sayfadan oluşan takvimde, portreler dahil 70’i aşkın fotoğraf yer alıyor. Albümün kapağında da yer alan St. Vincent bir otelde uyanırken, Kali Uchis boş gününde havuz başında, Saweetie bir başka yolculuk için otelden çıkış yaparken, Cher ise kuliste görülüyor. Normani ses provasından önce dinlenirken, Jennifer Hudson salona gelirken, arka kapakta da Iggy Pop konser öncesinde, Grimes kayıt stüdyosunda, Bohan Phoenix konser sonrası otelde ve Rita Ora konserden sonra olarak yer alıyor.

Bryan Adams fotoğraflarının hikâyesini şu sözlerle anlattı: “Yolda yaşanan her şeyi birkaç güne sığdırıp özetlemek son derece zor olacaktı. O nedenle ben de bazı yönlerini yansıtmaya çalıştım. Örneğin, müzisyenler çoğu zaman binanın önünü görmezler, arkasını görürler. Sahneye açılan kapıyı, kulisi, bir binanın bodrum katını görürüz. Sahneden aracın kapısına gidersiniz, oradan otel kapısına, tren veya otobüs kapısına… Kısacası pek çok kapı var ama konu her zaman seyahat etmekle ilişkili.”

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ise şunları söyledi: “Bryan Adams yıllardır bildiğim ve takdir ettiğim bir sanatçı. Müzik dünyası ile yollarda olmayı ve seyahat etmeyi birleştirme fikrinin pandemi sonrasında kademeli olarak normalleşmeye çalışırken geri dönen Pirelli Takvimi için mükemmel olacağını düşündük. Bu takvim, Pirelli'nin 150. yıl dönümünü kutlayacağımız için çok önemsediğimiz 2022’nin aylarını gösterecek.”

1964 yılındaki ilk Pirelli Takvimi’nden bu yana “On The Road” (Yolda) dahil olmak üzere 37 fotoğrafçının imzasını taşıyan 48 edisyon yayımladı. 2022 Pirelli Calendar hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 29 Kasım’da gerçekleşen dijital etkinliği buradan izleyebilirsiniz.

0
1295
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage