07 MART, PERŞEMBE, 2024

Nick Cave & The Bad Seeds’in Yeni Albümünün İlk Teklisi “Wild Gold” Yayında

Nick Cave & The Bad Seeds’in 30 Ağustos’ta yayımlayacağı Wild Gold isimli yeni albümünün ilk teklisi müzikseverlerle buluştu.

Grubun 30 Ağustos’ta yayımlanacak 18. stüdyo albümünün ilk teklisi albümle aynı ismi taşıyor. Albümde yer alan on parça boyunca grup, Nick Cave’in heyecan verici anlatımlarındaki zengin imgeleri ve duyguları artıran dolambaçlı yollardan geçerken geleneksellik ve deneysellik arasında dans ediyor. Bu da yeniden bağ kurarak cesaretlenen bir grubun sesini ortaya koyuyor.

Yapımcılığını Nick Cave ve Warren Ellis, miksajını ise David Fridmann’ın üstlendiği Wild Gold albümünü Cave 2023’ün yılbaşı gününde yazmaya başladı. Provence Miraval ve Londra Soundtree’deki stüdyo seanslarında Bad Seeds’e, Colin Greenwood (bass) ve Luis Almau (naylon telli gitar, akustik gitar) eşlik etti.

Nick Cave albüm hakkında şunları söylüyor: “Albümün dinleyiciler üzerinde de benim üzerimde yarattığı etkiyi yaratmasını umuyorum. Hoparlörde yankılandığı an kapıldım. Karmaşık bir kayıt ama aynı zamanda derin ve bulaşıcı bir neşesi var. Kayıtları yaparken hiçbir zaman bir masterplan olmuyor. Kayıtlar zaten daha çok onları ortaya çıkaran yazarların ve müzisyenlerin duygusal durumlarını yansıtır. Bunu dinlerken, bilmiyorum, mutluyuz gibi görünüyor.”

Wild God albümü Bad Seed etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki Play It Again Sam ortaklığıyla dijital, CD, and standart ve limitli özel plaklarla yayımlanacak. Albümün ilk teklisi “Wild Gold”u buradan dinleyebilirsiniz.

Wild God
1. “Song of the Lake”
2. “Wild God”
3. “Frogs”
4. “Joy”
5. “Final Rescue Attempt”
6. “Conversion”
7. “Cinnamon Horses”
8. “Long Dark Night”
9. “O Wow O Wow (How Wonderful She Is)”
​10. “As the Waters Cover the Sea”

0
1222
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage