20 EKİM, ÇARŞAMBA, 2021

Ludovico Einaudi’den Yeni Tekli: “Luminous”

Besteci ve piyanist Ludovico Einaudi, 20 yıl aradan sonra ilk solo piyano albümü Underwater’dan “Luminous” isimli ilk teklisini yayımladı.

Bu yıl Nomadland ve The Father filmlerinin müziklerine imza atan Einaudi, karantina döneminde hazırladığı Underwater albümüyle dinleyiciye şarkı yazarlığının en saf ve dolaysız formunu deneyimleme fırsatı sunuyor. Sanatçının dünyaca bilinen ve sevilen müzikal tarzını yansıtan albüm, 12 yeni besteden oluşuyor. Albüm kapağında Ludovico’nun kendi çektiği fotoğraflardan biri yer alıyor. Ayrıca albümden yayımlanan ilk tekli “Luminous” için bir müzik videosu da çekildi.

Ludovico Einaudi, pandemi sırasında kaydedilen Underwater ile ilgili şunları söyledi: “Daha önce hiç olmadığı kadar kendiliğinden ve doğal gelişen bir süreç oldu. Kendimi terk etmek ve müziğin olduğu gibi akmasına imkân sağlamak bana bir özgürlük hissi verdi. Kendim ve piyanodan çıkan ses arasına bir filtre koymadım, çok saf hissettirdi. Underwater ismi bir metafor. Çok akışkan, dışarıdan müdahaleye kapalı bir boyutun anlatımı.”

Ludovico Einaudi’nin “Luminous” isimli yeni teklisini buradan dinleyebilir, videosunu ise buradan izleyebilirsiniz.

0
793
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage