23 KASIM, SALI, 2021

HVOB’un Yeni Albümünden İlk Şarkısı “Bruise” Yayında

Avusturyalı elektronik müzik grubu HVOB’un yeni albümünün çıkış parçası “Bruise” [PIAS] etiketiyle ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde yayımlandı.

Anna Müller ve Paul Wallner’den oluşan HVOB’un yeni albümü TOO hiddetli, hassas ama bir o kadar da azimli dünya gençliğinin hayata anlam kazandırmaya çalışmasını ele alıyor. Altı aylık bir periyot içinde yayımlanması planlanan albümün çıkış parçası ise “Bruise” oldu. Grup, parçaları belirli zaman aralıklarıyla tekliler hâlinde yayımlayacak. Sekiz yeni parça birbirinden bağımsız olarak altı ay içerisinde piyasaya sürülecek ve bir bütün hâline gelecek. TOO’nun sekizinci ve son parçası, Nisan 2022’deki dünya turunun başlangıcına denk gelecek şekilde yayımlanması planlanıyor.

Varoluş sancıları, kendini gerçekleştirme, aidiyet hissetme gibi duyguların arayışındaki bir nesle adanan albüm HVOB’un bugüne kadarki en sert aynı zamanda en yumuşak albümü. Sound açısından Anna Müller ve Paul Wallner, mıknatısın iki kutbu gibi birbirine tam ters olan başlangıç ve bitiş, kararlılık ve endişe gibi şiddetli konuları ele alıyor. Albümün başlıca konseptini, kişinin kendi ve başkalarının beklentilerinin arasında kalmışlığı, beklentilere karşı yetersizliğini yeni yollar arayarak zincirlerini kırıp özgürleşmesi oluşturuyor.

HVOB’un “Bruise” isimli yeni parçasını buradan dinleyebilirsiniz.

0
845
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage