13 AĞUSTOS, PERŞEMBE, 2020

Elisabeth Moss’tan Bir Gerilim Romanı Uyarlaması

Elisabeth Moss, Love and Squalor Pictures yapım şirketi ve Blumhouse ile birlikte yeni bir proje üzerinde çalışıldığını duyurdu. Altın Küre ve Emmy ödüllü Moss, esas olarak Virginia Feito’nun Mrs. March isimli gerilim romanına dayanan projede bizzat yer alacak.

Mrs. March, kocasının yazdığı çoksatar romandaki baş karakterin kendisi olduğundan şüphelenmeye başlayan ve Yukarı Doğu Yakası’nda yaşayan bir ev hanımının hikâyesine odaklanıyor.

Romanın yazarı Feito, proje kapsamında senaryo ve yönetici yapımcılık görevlerinde yer alacak. Moss, Lindsey McManus, Love and Squalor yapımcılığı; Jason Blum ve Blumhouse için prodüksiyonu; Carla Hacken ve Bea Sequeira ise diğer yönetici yapımcılık görevlerini üstlenecek.

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Moss, şu açıklamalarda bulundu:

“Virginia'nın romanını bir oturuşta okudum ve ondan o kadar çok etkilendim ki onu filme almam ve Mrs. March’ı oynamam gerektiğini hissettim. Bir karakter olarak büyüleyici, karmaşık ve son derece insani; dişlerimi ona geçirmek için sabırsızlanıyorum. Mrs. March, Love And Squalor Pictures'ın yapmak için kurulduğu, kadınların bir lider konumunda olduğu son derece ilgi çekici ve meydan okuyucu bir proje. Bir yapım şirketi olarak, Blumhouse ile ortak çalışmamızı duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. ABD'de Jason'la The Invisible Man'de birlikte çalıştıktan sonra onun yaratıcılığı ve zekâsı beni sürekli şaşırttı. Jason Blum, hikâye anlatma konusunda çok güçlü ve kişisel olarak Blumhouse ailesinde olmaktan onur duyuyorum.”

Mrs. March kitabı, Liveright tarafından Ağustos 2021’de Amerika’da satışa sunulacak.

​Kaynak: Deadline

0
232
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage