11 HAZİRAN, CUMA, 2021

Basquiat’ın Daha Önce Görülmemiş Eserleri New York'ta Sergilenecek

Jean-Michel Basquiat’ın daha önce hiç görülmemiş ve nadiren sergilenen 200’den fazla eseri, New York’ta yer alan Starrett-Lehigh Binası’ndaki bir serginin parçası olarak gelecek yılın ilkbaharında sergilenecek.

Sergi, sanatçının ailesinin izniyle tamamen sanatçının çalışmalarından oluşan geniş kapsamlı bir koleksiyonu izleyiciyle buluşturacak. 1988’de ölümünün ardından sanatçının eserleri bir dizi sergi ve sanal gösterilerde yer almasına rağmen, bu sergi ailesi tarafından düzenlenen ilk sergi olacak. “King Pleasure” adını taşıyacak sergide tablolar, çizimler, multimedya sunumları, efemera ve diğer eserlerle sürükleyici bir deneyim sunulacak.

Sanatçının kız kardeşleri ve Jean-Michel Basquiat Estate’in yöneticileri Lisane Basquiat ve Jeanine Heriveaux Artnet’e şöyle söylüyor: “Jean-Michel hakkında şimdiye kadar paylaşılanların çoğu, Jean-Michel ile belirli bir zamanda tanışan veya tanıyanların bakış açısındandı… Jean-Michel’in kim olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha fazlasını duymak isteyen insanlarla sürekli iletişim hâlindeyiz.” ve ekliyorlar “Jean-Michel’in hikâyesine bağlanarak ilham arayan pek çok sanatçının kendisi de tomurcuklanıyor… Kültürel ve ailevi köklerinin daha geniş bağlamını ve bunların sanatının anlatısında nasıl oynadığını yalnızca biz sağlayabiliriz.”

Jean-Michel Basquiat’ın ailesi tarafından düzenlenecek “King Pleasure” başlıklı sergi, 2022 baharında Starrett-Lehigh Binası’nda açılacak.

Kaynak: Dazed

0
586
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage