17 HAZİRAN, ÇARŞAMBA, 2015

Atölye Maslak ‘maker culture’

Maslak Oto Sanayi'nin atölyelerinden eserler Atölye Maslak ‘maker culture’ sergisi kapsamında sanatseverlerle buluşmak için hazırlanıyor. Günlük yaşamın her anını sanatla çevreleyen ve sanatın hayattan aldığı ilhamla yaşamı zenginleştirmesini ifade eden “Artful Living” konsepti ile hayata geçen 42 Maslak; Maslak Oto Sanayi’deki atölyelerde çalışan tasarımcı, sanatçı, fotoğrafçı, dijital medya uzmanı ve ustaların eserlerini bu sergi kapsamında bir araya getiriyor.

Ali Bakova ve Gökhan Karakuş’un küratörlüğünde, 42 Maslak’ın ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Atölye Maslak; mekanik ve otomobil ustalarının bir uzantısı olan yaratıcı kültür, teknoloji, zanaat ve tasarım kombinasyonuyla kendi kimliğini yaratmayı amaçlıyor.

Ayrıca ‘Atölye Maslak’ kapsamında 3 boyutlu yazma teknolojisiyle buluşturulan yetenekli topluluk, yaratıcılıklarını tasarım objeleri, fotoğraflar, heykeller, resimler ve grafikler aracılığıyla ifade ediyor. İşlerden bazıları da seçilerek galeride bulunan 3 boyutlu yazıcılar tarafından küçük ölçekli 3 boyutlu yazım objeleri olarak üretilecek. Sergi 11 Haziran – 13 Eylül tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

0
7941
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage