26 KASIM, PERŞEMBE, 2020

AC/DC’nin “Power Up” Albümü 18 Ülkede Bir Numara

Avustralyalı ünlü rock grubu AC/DC’nin 13 Kasım’da altı yıl sonra çıkardığı Power Up albümü 18 ülkede listelerde ilk sıraya yükseldi.

AC/DC’nin 17. albümü Power Up, Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere ve ABD’de listelerin başında yerini aldı. AC/DC’nin 2014 yılından beri yayımladıkları ilk proje niteliğinde olan ve 12 şarkıdan oluşan albüm için AC/DC uzun zamandır birlikte çalıştıkları yapımcı Brendan O’Brien ile stüdyoya girdi.

​Rock müziğinin en başarılı isimlerinden kabul edilen Avustralyalı grup AC/DC, günümüze kadar 200 milyon üzeri albüm satışına imza attı. Back In Black albümüyle iki kez Diamond sertifikasyonuna layık gösterilmekle birlikte 2003 yılında Rock and Roll Hall of Fame’e ismini yazdırdı. Ayrıca AC/DC, 13-15 Kasım tarihlerinde İstanbul Park’ta gerçekleşen “Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020” için de kendi şarkılarından oluşan 47 parçalık bir çalma listesi hazırlamıştı.

0
877
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage