Advertisement
13 TEMMUZ, PERŞEMBE, 2023

75. Emmy Ödülleri Adayları Açıklandı

Televizyon sektörünün Oscar’ı olarak anılan 75. Emmy Ödülleri’nin adayları belli oldu.

Ödüllerde bu yıl en çok adaylık alan yapımlar arasında Succession, The Last of Us, The White Lotus ve The Bear yer alıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında dördüncü sezonuyla sona eren Succession, 27 dalda aday gösterilerek Emmy Ödülleri tarihine geçti. Emmy Ödülleri, 19 Eylül’de gerçekleştirilecek tören ile sahiplerini bulacak.

75. Emmy Ödülleri’nin detaylı aday listesine buradan ulaşabilirsiniz. 

En İyi Dizi (Komedi)
Abbott Elementary
Barry
Jury Duty
Only Murders in the Building
Ted Lasso
The Bear
The Marvelous Mrs. Maisel
Wednesday

En İyi Dizi (Drama)
Andor
Better Call Saul
House of the Dragon
Succession
The Crown
The Last of Us
The White Lotus
Yellowjackets

En İyi Mini Dizi
Beef
Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Daisy Jones and the Six
Fleishman Is in Trouble
Obi-Wan Kenobi

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Christina Applegate (Dead to Me)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Quinta Brunson (Abbott Elementary)
Natasha Lyonne (Poker Face)
Jenna Ortega (Wednesday)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)
Bill Hader (Barry)
Jason Segel (Shrinking)
Martin Short (Only Murders in the Building)
Jason Sudeikis (Ted Lasso)
Jeremy Allen White (The Bear)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi)
Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
Ayo Edebiri (The Bear)
Janelle James (Abbott Elementary)
Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)
Juno Temple (Ted Lasso)
Hannah Waddingham (Ted Lasso)
Jessica Williams (Shrinking)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi)
Anthony Carrigan (Barry)
Phil Dunster (Ted Lasso)
Brett Goldstein (Ted Lasso)
James Marsden (Jury Duty)
Ebon Moss-Bachrach (The Bear)
Tyler James Williams (Abbott Elementary)
Henry Winkler (Barry)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Sharon Horgan (Bad Sisters)
Melanie Lynskey (Yellowjackets)
Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale)
Bella Ramsey (The Last of Us)
Keri Russell (The Diplomat)
Sarah Snook (Succession)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Jeff Bridges (The Old Man)
Brian Cox (Succession)
Kieran Culkin (Succession)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Pedro Pascal (The Last of Us)
Jeremy Strong (Succession)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)
Jennifer Coolidge (The White Lotus)
Elizabeth Debicki (The Crown)
Meghann Fahy (The White Lotus)
Sabrina Impacciatore (The White Lotus)
Aubrey Plaza (The White Lotus)
Rhea Seehorn (Better Call Saul)
J. Smith-Cameron (Succession)
Simona Tabasco (The White Lotus)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama)
F. Murray Abraham (The White Lotus)
Nicholas Braun (Succession)
Michael Imperioli (The White Lotus)
Theo James (The White Lotus)
Matthew Macfadyen (Succession)
Alan Ruck (Succession)
Will Sharpe (The White Lotus)
Alexander Skarsgård (Succession)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Tv Filmi)
Lizzy Caplan (Fleishman Is in Trouble)
Jessica Chastain (George & Tammy)
Dominique Fishback (Swarm)
Kathryn Hahn (Tiny Beautiful Things)
Riley Keough (Daisy Jones and the Six)
Ali Wong (Beef)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Tv Filmi)
Taron Egerton (Black Bird)
Kumail Nanjiani (Welcome the Chippendales)
Evan Peters (Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story)
Daniel Radcliffe (Weird: The Al Yankovic Story)
Michael Shannon (George & Tammy)
Steven Yeun (Beef)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Tv Filmi)
Annaleigh Ashford (Welcome to Chippendales)
Maria Bello (Beef)
Claire Danes (Fleishman Is in Trouble)
Juliette Lewis (Welcome to Chippendales)
Camila Morrone (Daisy Jones & the Six)
Niecy Nash (Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story)
Merritt Wever (Tiny Beautiful Things)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Tv Filmi)
Murray Bartlett (Welcome to Chippendales)
Paul Walter Hauser (Black Bird)
Richard Jenkins (Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story)
Joseph Lee (Beef)
Ray Liotta (Black Bird)
Young Mazino (Beef)
​Jesse Plemons (Love & Death)

0
5874
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage