21 MAYIS, PERŞEMBE, 2020

2021 Venedik Bienali Ertelendi

Pandeminin sanat dünyası üzerindeki etkisi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son olarak 2021 Venedik Bienali de salgından etkilenen sanat etkinlikleri kervanına katıldı. Bienal tarafından yapılan açıklamayla birlikte dünyanın en önemli sanat organizasyonlarından biri olan etkinliğin 2021 edisyonu üzerindeki spekülasyonlar şimdilik son buldu. Bienalin 2021 edisyonunun planlanan tarihten bir yıl sonra, 2022 yılında gerçekleşeceği duyuruldu. Bu erteleme haberinin Venedik Mimarlık Bienali’ni de kapsadığı ifade edildi.

Venedik Bienali’nden yapılan açıklamaya göre 2021 Venedik Bienali’nin Cecilia Alemani yönetimindeki ana serginin 23 Nisan 2022 ile 27 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Daha önce ağustos ayına ertelendiği duyurulan ve  Hashim Sarkis tarafından denetlenen Venedik Mimarlık Bienali’nin ise 22 Mayıs 2021 ile 22 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenmesi düşünülüyor.

​Venedik Bienali’nin yönetim kurulu başkanı Roberto Cicutto, yaptığı açıklamada son birkaç günü bienal üzerindeki belirsizlikleri ortadan kaldırmak için yoğun bir mesaide çalışarak geçirdiklerini belirtiyor. Virüs salgını ve sonuçlarıyla acı bir şekilde yüzleşmek zorunda kaldıklarını belirten Cicutto, planlamalarda aksaklıklar ve gecikmeler olsa dahi bienalin sanatseverlerle buluşacağını ifade ediyor. Cicutto, salgın nedeniyle insanları riske atamayacaklarını ve bu gecikmenin bir mecburiyet olduğunu da sözlerine ekliyor.

0
255
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage