0 YAPILAN YORUMLAR
0 GÖRÜNTÜLENME
0 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
MEKAN BİLGİSİ

BARYA AKADEMİ şirketinin yatırımlarından biri olan;

POPPY GALLERY markası insana benzetilen POPPY’den (Gelincik çiçeği) ilham almaktadır. POPPY’nin dünü, bugünü ve yarını ifade eden kavramsal açılımında dün, “hatırlanma ... devamı

BARYA AKADEMİ şirketinin yatırımlarından biri olan;

POPPY GALLERY markası insana benzetilen POPPY’den (Gelincik çiçeği) ilham almaktadır. POPPY’nin dünü, bugünü ve yarını ifade eden kavramsal açılımında dün, “hatırlanmayı”; bugün, “yeniliği”; ve yarın ise “kalıcılığı” ifade etmektedir. Bu bağlamda POPPY GALLERY; gelincik çiçeğinin ömrünü uzatmak için akademik entelektüellerle, sanatçılarla, tasarımcılarla, iş birliği yaparak geleceği bugüne ve geçmişe taşırken, geçmişi de bugünden geleceğe ulaştırmak için kültürel ve sanatsal ortam yaratımı ve bağlam kavramsallaştırmasını bir markaya dönüştürmektedir.

POPPY GALLERY; BİR SANAT ESERİDİR, BİR KÜLTÜR ATMOSFERİDİR, BİR KİMLİK YANSIMASIDIR.

Sanat Galerisi işlevselliği de olan POPPY GALLERY, farklı sanat dallarında, sanatçıların eserlerine yer vererek sergi ve etkinlikler yapmaktadır. GALLERY anlayışı ile mağazayı bir müze olarak görür. GALLERY mağazalarının müze konseptinde oluşturulmasındaki temel anlayış; satın alma zorunluluğu olmayışı, insanların serbest zamanlarını etkili ve verimli geçirebileceği, gezip görülmesi gereken sanat eserlerinin ve estetik tasarımların bulunduğu kültürel alanlar oluşudur.

POPPY GALLERY, mağaza markası oluşumunda en çok bu kaygılar etkili olmuştur. GALLERY imajı, mağaza tasarımında, sanatçı ve akademisyenler tarafından uygulamaktadır. Sanatçıların, sergi ve sanatsal performans gösterileri başvurularını kabul etmektedir. Bu alandaki başvurular akademik heyet tarafından değerlendirilerek, sanatçıların kariyerlerine yönelik; afiş, katalog, kısa tanıtım filmi, kokteyl, vb. tanıtım çalışmalarını hazırlayarak, davetiyeli katılımın olacağı bir tarzda organizasyonla kültürel yatırım yapacaktır.

İLETİŞİM BİLGİSİ

İSTANBUL

SEDAT ÖZER

05056246304

TAKİPÇİLERİ
0
YAZILARI
0
Geldanlage