21 AĞUSTOS, ÇARŞAMBA, 2013

Önder Focan ile bir akşam

Merih Akoğul yazdı… Hakan Erdoğan Production’ın etkinliği olarak bu yıl bir kez daha düzenlenen 4.Ramazanda Caz’ın final konseri, Önder Focan’ın Swing Ala Turc projesiydi. Önder Focan’ın aynı isimli yayınlanmış CD’sinden bildiğimiz proje, Türk eserlerinin caz uyarlamalarından oluşuyordu.

Önder Focan ile bir akşam

Hakan Erdoğan Production’ın etkinliği olarak bu yıl bir kez daha düzenlenen 4.Ramazanda Caz’ın final konseri, Önder Focan’ın Swing Ala Turc projesiydi. Önder Focan’ın aynı isimli yayınlanmış CD’sinden bildiğimiz proje, Türk eserlerinin caz uyarlamalarından oluşuyordu.

Keyifli bir yaz gecesi, fonda İstanbul’u İstanbul yapan -geçen motorlardan ezan sesine- tüm seslerle birlikte oluşan auranın Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki yansıması gerçekten anlatılmaz, yaşanır bir atmosferi konuklarına sundu. İlerleyen saatlerde çıkan Boğaz esintisi ise, sıcak yaz gecesinde dinleme ritüeline bambaşka bir keyif veriyordu.

Gitarda Önder Focan’a, neyde A.Şenol Filiz, trompette Şenova Ülker, basta Erdal Akyol ve davulda da Ediz Hafızoğlu eşlik etti. Türk

Müziği’nin unutulmaz melodilerinin keyifli doğaçlamalar ve sololarla süslendiği konser, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Böylelikle bir Ramazanda Caz etkinliği daha sona erdi. Önder Focan Swing Ala Turc ile birlikte Kerem Görsev Trio, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Omar Hakim The Trio of Oz, John Balke “Batagraf” (Neva Özgen ile), Kudsi Erguner ve Pierro Rigopoulos’u da ağırlayan etkinlik, müzik hayatımızda yeni ve keyifli izler bırakarak sona ermiş oldu.

Gelecek yılın sürprizlerle dolu olacağına inandığımız programını da merakla bekliyoruz. Hakan Erdoğan Production ve desteği olan tüm kurum ve kuruluşları da başarılı etkinlik nedeniyle kutluyoruz.

0
2233
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage