01 MART, SALI, 2016

Hozier ile Kışa Veda!

2014 yılında çıkardığı ve kendi adını taşıyan ilk albümüyle listeleri kasıp kavuran İrlandalı müzisyen Hozier, Türkiye'de ilk kez 3 Mart Perşembe akşamı VW Arena sahnesine konuk oluyor.

Hozier ile Kışa Veda!

İrlanda, müzikal açıdan bereketli topraklarıyla, bugüne kadar U2, Sinead O'Connor, Damien Rice, Van Morrison, The Cranberries gibi değerli birçok isimle müzikseverleri oldukça mutlu etti. Son dönemlerde bu coğrafyadan yükselerek kalplerimize dokunmayı başaran seslerden biri ise kuşkusuz Hozier oldu.

Hozier, aslında tam adıyla Andrew Hozier-Byrne, henüz 26 yaşında bir müzisyen plmasına rağmen, 2013 yılında yayımladığı ilk EP'de yer alan "Take Me to Church" şarkısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tüm şarkı sözlerini de kendisi yazan müzisyen, blues davulcusu bir babanın oğlu. Şüphesiz müzikal yeteneklerini aileden kazanan Hozier, genç yaşlarda Universal Music için demolar kaydederken, öte yandan 2012 senesine kadar Anúna adındaki koro topluluğuyla müzik yapmayı sürdürdü. 

2013 yılında "Take Me to Church" EP'si sonrasında kısa sürede iTunes'ta bir numaraya yerleşen Hozier, sonraki sene kendi adını taşıyan albümünü yayımladı. Glastonbury gibi önemli festivallerde performans sergiledikten sonra geçtiğimiz sene VH1!ın "Yılın Sanatçısı" ödülünü de kazanan müzisyen, BBC Müzik Ödülleri'nde ise "Yılın Şarkısı" ödülünü Take Me to Church ile aldı. Rusya'daki eşcinsel ilişkilere yönelik baskıyı konu alan siyah-beyaz videosu ile Youtube'da 313 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşan bu şarkı ile ilgili Hozier bir röportajında şöyle söylemişti:

"İrlanda'da büyüyen birisi için kilise her zaman hayatın bir parçasıdır. Bu şarkıdaki duygu da kilisenin ikiyüzlülüğü ve politik korkaklığı hakkındaki hayalkırıklığından kaynaklanıyor"

Off the Hook konser serisi kapsamında albüm turnesinin son konseri için Türkiye'de ilk kez 3 Mart akşamı Volkswagen Arena'da sahne alacak Hozier’den önce, geçtiğimiz Eylül ayında ilk albümü "Wishes"ı piyasaya süren İngiliz müzisyen Rhodes  sahne alacak.

İlkbahara unutulmayacak bir konser ile başlamak için, Perşembe akşamı VW Arena'da buluşalım.

Bilet Satın Al
0
5636
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage