10 KASIM, PERŞEMBE, 2016

Doğal Güzellik, Mahremiyet ve Huzur Birleşirse

Gözlerinizi kamaştıracak altın sarısı kumlar, büyüleyici mavilikte bir deniz, zeytin ve çam ağaçları, el değmemiş doğa, kültür ve antik kalıntılar… Tüm bunları duyunca aklımıza gelen ilk yerlerden biri olan Milas, yıllardır turistlerin vazgeçilmez uğrak noktalarından biri.

Doğal Güzellik, Mahremiyet ve Huzur Birleşirse

Tarihin tozlu sayfalarını karıştırarak keşfe çıkabileceğiniz Labranda Antik Kenti, Herakleia Antik Kenti, İasos Balık Pazarı Açık Hava Müzesi, Gümüşkesen Anıtı, Beçin Kalesi ve Zeus Karios Tapınağı bölgedeki en sık ziyaretçi alan yerlerden birkaçı. Milas, turlarken şehrin kendine has el işçiliğiyle tanışıp kültürüyle yakın temasa geçebileceğiniz tarihi çarşısı, doğal güzellikleri ve eşsiz plajıyla size bir masal aleminde hissettirmekte iddialı.

Derin derin içinize çekip, gerçek anlamda huzuru tatmanızda yardımcı olacak çam ormanları ile kaplı doğası ve masmavi denizi ile bilinen Milas'ta Bafa Gölü Milli Parkı, Kazıklı Köyü, Zeytinlikuyu Plajı, Uyku Vadisi, Güllük Körfezi ve Şeytan Yalısı görülmesi gerekenler listemizin en başına yerleşiyor. 

Milas bize asıl tatilin huzur, dinginlik ve sakinlik olduğunu hatırlatmakta ısrarlı. Anahtar kelimeler: doğal güzellik, sakinlik, huzur ve mahremiyet. Tatil aslında günlük rutinden uzaklaşıp biraz nefes almak, kendi içine dönmek demek. 

Rutin hayatta sesi iyice kısılan iç huzurumuzu dinleyebileceğimiz ve kendimizle kalabileceğimiz her yer tatil sayılabilir. Tabii bu mekân doğal güzelliklerle de birleşirse gerçek hayata geri dönmek istemeyeceğimiz bir masal şehrine gelmişiz hissi uyandırabilir. 

Günümüzde sınır çizgileri iyice kaybolmaya başlayan mahremiyet ise gerçek bir tatilin bir diğer en önemli etmeni. Şehrin kaosunda değil mahremiyet kendi varlığımızı bile unutup makinalaştığımız bir dünyayı düşünürsek insanın tatil döneminde iç huzur arayışında mahremiyet ihtiyacını en üst seviyede tutma isteği en doğal hakkı olacaktır. 

Milas’ta konumlanan Kaplankaya Canyon Ranch Living ziyaretçilerine huzurlu bir hayat ve tatilin kapılarını aralıyor. Ege Denizi manzarası, doğa, sessizlik, mahremiyet, iç huzur ve tarihi değeriyle Milas’ta unutamayacağınız bir deneyim sizleri bekliyor.

*Kaplankaya'nın katkıları ile yayımlanmıştır.

0
7355
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage