24 EYLÜL, CUMA, 2021

Timurtaş Onan’ın “Terkedilmiş/Abondoned” Sergisi Adana’da

Fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan’ın “Terkedilmiş/Abondoned” başlıklı fotoğraf sergisi 8 Ekim’e kadar Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği’nde sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul’un önemli endüstriyel, tarihi ve kültürel değere sahip tersaneler bölgesini dönüşümün mega etkileri öncesindeki suskun hâlini anlatan sergide Onan’ın yirmi eseri yer alıyor. İstanbul’da mekânlar ve insanlar üzerine gerçekleştirdiği çalışmalarıyla tanınan sanatçının daha önceki çalışmalarının hem devamı hem de onlara bir veda niteliğinde olan sergide yer alan fotoğraflar izleyiciyi gölgenin biçimle, ışığın yüzey ve açılarla olan etkileşimi üzerinde düşünmeye davet ediyor. Derlemedeki anlatımlar çağrışımlarıyla izleyiciyi bu yer hakkında meraklandırırken, görüntüler form, çizgiler ve ışık hâline bürünmüş bir meditasyondan daha fazlasını sunuyor. Bunlar görüntülere gerçekliği bilinen yerlere ve eşyalara dayanmayan türde kompozisyonlar ve soyutluk kazandırıyor. Sanatçının sevdiği heykel ve soyut resim gibi diğer sanat formlarının yakın akrabaları olan bu fotoğraflar, izleyiciyi düşünmeye ve büyülenmeye, huşu ve merak içine çekerek hayal gücü ve fantezilerini uyarmaya ve böylece içsel dünyalarına ayna tutmaya davet ediyor.

​Fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan’ın “Terkedilmiş/Abondoned” başlıklı fotoğraf sergisini 8 Ekim’e kadar Adana’da yer alan Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği’nde ziyaret edebilirsiniz.

0
329
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage