06 HAZİRAN, SALI, 2023

SU GENDER ve Gate 27’den “Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler”

Uluslararası konuk sanatçı programı Gate 27'nin Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi (SU GENDER) iş birliğinde düzenlediği yeni konuşma serisi 8 Haziran’da başlıyor.

Gate 27 ile Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi’nin hayata geçirdiği söyleşi programında Gate 27’nin 2023 yılı konukları Maja Bekan, Nour Shantout ve Dominique Hurth izleyiciyle bir araya gelecek. “Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler” başlıklı etkinlik serisinin ilk oturumu, 8 Haziran Perşembe günü 18.30’da Karaköy Minerva Han’da Gate 27’nin konuğu Maja Bekan ile İngilizce olarak gerçekleşecek.

“Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler I: Maja Bekan” etkinliğinin kolaylaştırıcılığını ise Gate 27 Danışma Kurulu üyesi ve Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahu Antmen üstleniyor. Etkinlik kapsamında kendi sanat pratiğini paylaşmanın yanı sıra Ahu Antmen’in sorularını yanıtlayacak olan sanatçı, farklı izleyicilerle bir araya gelerek benzersiz yaşam deneyimlerini çalışmalarına dahil etmenin yollarını arıyor.

​5 Haziran - 16 Temmuz tarihleri arasında Gate 27’ye konuk olan sanatçı Maja Bekan, Türkiye’deki güçlü kadın figürleri üzerine araştırma ve röportajlar gerçekleştirmeyi amaçlıyor. “Kolektif yakınlık” teması etrafında şekillendirdiği pratiğinin bir uzantısı olarak, birlikteliğin çeşitli hâlleriyle kolektif yakınlığın toplumsal ve politik dönüşüm üzerindeki rolü üzerine çalışmayı hedefleyen sanatçı; bu alanlardaki bulgularını, performans sanatını bir araç olarak kullandığı çeşitli atölyeler düzenleyerek izleyiciyle paylaşmayı ve bu sürecin çıktıları aracılığıyla yeni bilgi üretimine alan açmayı planlıyor.

0
667
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage