28 ŞUBAT, ÇARŞAMBA, 2024

Rüyaların İzinde Farklı Çağlara Seyahat

Bilgin Adalı’nın okuru düş ile gerçeğin iç içe geçtiği bir zaman yolculuğuna çıkardığı, rüya, bellek ve genetik üzerine düşündürdüğü kitabı Genlerin Şifresi, Öykü Akarca’nın resimleriyle yeniden Can Çocuk’tan çıktı.

9 yaş ve üzeri okura hitap eden Genlerin Şifresi’nde her şey, İlke'nin Nükleer Araştırmalar Merkezi'nde çalışan dayısını ziyaret etmesiyle başlar. O ziyaretin ardından tuhaf, canlı rüyalar görür İlke. Bu rüyaların her birinde farklı bir insan olarak belirir. Eski çağlardan günümüze, çok farklı dönemlerin ve olayların içinde bulur kendini. Kim bu insanlar? İlke'nin gördükleri yalnızca birer düş mü?

“Büyülü bir dünyanın orta yerine düşmüştü sanki İlke. Tıpkı bir uzay üssünün komuta merkezi gibiydi burası. Kimse başını bile kaldırıp bakmamıştı onlara. İlke, gördüğü her şeyi elindeki deftere yazıyordu durmadan. Bir başka koridora çıkıp ilerledikleri sırada, Sinan Dayı'nın elindeki telsiz telefon çalmaya başladı. "Efendim?" Söylenenleri dinlerken Sinan Dayı'nın kaşları ciddiyetle çatılmıştı. "Tamam," dedi, "hemen geliyorum."”

0
611
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage