22 MAYIS, PAZAR, 2022

Pınar Öğünç’ten Bir Belgesel Podcast Yapımı: “Sen Ben O”

Podcast yapım şirketi Podbee Media, gazeteci ve yazar Pınar Öğünç tarafından hazırlanan belgesel formatındaki Sen Ben O adlı podcast yapımını 25 Mayıs itibariyle dinleyiciyle buluşturacak.

Temelini radyo tiyatrosundan alan “Podcast Dizileri” ardından belgesel formatını mecraya taşıyan Podbee Media’nın yeni yapımı Sen Ben O, Öğünç ile 7 aylık bir çalışmanın neticesinde ortaya çıktı.

Sokakta, dükkânda, atölyede konuklarına mikrofonunu uzatan Pınar Öğünç, Sen Ben O’yu şöyle anlatıyor: “Bu diziyi hayatlardan bir koleksiyon, seslerden bir albüm gibi düşünebiliriz. Her bölümde gerçek insanlar yıllara yayılan hikayelerini, bazen o hikâyeden bir kesiti anlatıyorlar. Başlarından dünyanın en acayip şeyi geçmedi; ibretlik öyküler de değil bunlar. Yaşayarak gördükleri, gördüklerinin düşündürdükleri kayda geçiyor. Böylece hayata, bu düzene ve yaşadığımız zamana dair bir hakikati paylaşıyoruz. Tüm tuhaflığıyla, ağırlığıyla, neşesiyle; incelikle...”

Tasarım çalışmalarına Kasım 2021’de başlanılan dizinin 10 bölümünde yer alan konuklar, Pınar Öğünç tarafından belirlendi ve kayıtlar konukların kendi semtlerinde, evlerinde, çalıştıkları lokasyonlarda gerçekleştirildi. Böylelikle dinleyiciler, kendilerini bazen tanıdık bazen tanımak istedikleri bir yerde bulacaklar; bir bölümde Beşiktaş vapur iskelesinde, bir bölümde Beykoz’da bir zanaatkarın dükkanında ya da Etiler’de bir caddede farklı insanların hikayelerini dinleyecekler. Bu hayat kesitleri, alışageldik soru-cevap formunda değil, anlatılanların ses dünyasıyla zenginleşerek, bir hikaye kurgusuyla çıkacak dinleyicinin karşısına.

​​25 Mayıs itibariyle her hafta yeni bir bölümü yayımlanacak belgesel podcast Sen Ben O tüm podcast platformlarından dinlenebilecek.

0
1581
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage