10 TEMMUZ, ÇARŞAMBA, 2024

Patricia Forde’nin “Yeryüzü’ne Düşen Kız” Romanı Türkçede

Liste ve Son Kelime kitaplarının yazarı Patricia Forde’nin küçük bir kızın insan yaşamının kökünü kazıyacak bir deneye karşı verdiği mücadeleyi konu alan romanı Yeryüzü’ne Düşen Kız, Genç Timaş’tan çıktı.

“Aria, hastalıkların ve hatta ölümün olmadığı, çok düzenli bir gezegende yaşar. Artık Dünya, insanların üzerinde çalışabilmek ve deneyimlerinden bir şeyler öğrenebilmek için yüzyıllar önce deneklerle doldurdukları ‘Gölge Gezegenleri’dir. Şimdiyse deney sona ermek üzeredir ve Aria, bilim insanı babasıyla birlikte Dünya'ya giderek insanları yok edecek bir olaylar zincirini başlatmak zorundadır. İnsanların değersiz olduğuna inandırılarak yetiştirilen Aria, kendisinin de yarı insan olduğunu keşfedince şok olur. Dünya sakinlerinin ölümlü olmalarına rağmen hayattan keyif aldıklarını ve sevgi dolu olduklarını görünce hayrete düşer. Ancak bunu anladıktan sonra, onları ve kendisini bu felaketten nasıl kurtarabilir?”

“Babamın sözleri kafamda dönüp duruyordu ama bir türlü idrak edemiyordum. İkinci dozsa bütün insan yaşamının kökünü kazıyacak. Böyle demişti.”

0
578
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage