15 AĞUSTOS, PERŞEMBE, 2019

Okumayı Sevdiren Seri: Dinozor Okulu

Pierre Gemme’in yazdığı Jess Pauwels’in resimlediği okumayı ve yazmayı yeni öğrenen çocuklara yönelik “Dinozor Okulu” serisinin dört kitabı Kahraman Diplo, Anki Sudan Korkuyor, Trise Kimi Seviyor? ve Stega’nın Doğum Günü, hep kitap etiketiyle yayımlandı.

Esra Okutan’ın Fransızca aslından çevirdiği dizi 6 yaş ve üstü çocuklara okulu, okuma ve yazmayı eğlenceli kılıyor. Çocukların okuma becerisini geliştirmek ve bağımsız birer okur olmaları yolunda onlara kolaylık sağlamak amacıyla kaleme alınan dizide çocukların okul hayatında karşılaştıkları sıkıntı veren konular da ele alınıyor.

Dinozor Okulu Kahraman Diplo: Dinozor Okulu’nda bütün arkadaşları küçük Diplo ile dalga geçiyordu. “Koca şey, canavar! Hem korkunç hem beceriksiz!” Peki ama ya Diplo’nun uzun boynunun arkasında bir kahraman gizleniyorsa?

Dinozor Okulu Anki Sudan Korkuyor: Dinozorlar dalgalar arasında eğleniyor. Anki, hariç. O plajda, sırtı denize dönük oturuyor.

Acaba küçük Anki deniz korkusunu yenebilecek mi?

Dinozor Okulu Trise Kimi Seviyor?: Trise, Edmonta’yı her gördüğünde kekeliyor ve kıpkırmızı oluyor. Para, onları kıskanıyor ve Trise ile alay ediyor. Edmonta arkadaşları arasında bir seçim mi yapmalı?

Dinozor Okulu Stega’nın Doğum Günü: Stega doğum gününü arkadaşlarıyla kutlamak için okula bir pasta getiriyor. Ama tam mumları üfleyecekken sınıfın arkasında bir patırtı kopuyor…

0
1140
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage
Sultanbeyli Escort