18 MAYIS, PAZARTESİ, 2020

Müzenin Arkadaşları Buluşuyor

İstanbul Müzesi, fiziksel olarak sanatseverlerle buluşmanın güç olduğu bugünlerde çevrim içi bir sergiyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. “Müzenin Arkadaşları” başlıklı çizim ve video sergisi, müzenin internet sitesi üzerinden ziyaret edilebiliyor.

Küratörlüğünü İstanbul Müzesi’nin kurucusu Genco Gülan’ın üstlendiği “Müzenin Arkadaşları”, içinde bulunduğumuz bu zor süreçte dayanışmak ve sosyalleşmek üzere bir araya gelen 37 sanatçının işlerini içeriyor. Türkiye, Kore, Fransa, Belçika, Sudan, İsrail, Amerika, Ukrayna, İsviçre ve Almanya gibi dünyanın farklı yerlerinden birçok sanatçının katıldığı sergi kapsamında bazı sanatçıların ilk kez çalıştığı portre denemeleri görülebiliyor. Yaşadıkları süreci performatif bir dille ele alan sanatçılar ise evlerinde gerçekleştirdikleri performansların video kayıtlarını müzenin internet sitesi aracılığıyla sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Çevrim içi sergi kapsamında şu sanatçıların işleri görülebilir: Tal Lee, Suzan Batu, Tutku Bulut Beyaz, Şeyma Yerlikaya, Ali Cabbar, Gül Ilgaz, Tamer Ertuna, Bubi, Olcay Erdinç, Tim Hailey, Şevket Arık, Myriam Thyes, Yasin Uysallar, Jeremy Hight, Recep Batuk, Ana Vujic, Fatih Balcı, Şenol Yorozlu, Bohdan Rodyuk Chekan, Franck Ancel ve Mari Matsuri, Monika Bulanda, Leman Sevda Darıcıoğlu, Uluç Ali Kılıç, Bedri Baykam; Karolin Fişekçi, Yeşim Ağaoğlu, Mehmet Sinan Kuran, Johan Tahon, Koray Erkaya, Sharar Marcus, Barış Sarıbaş, Pınar Derin Gencer, Amir Shingray, Nilhan Sesalan, Sevgi Karay, Fikret Atay.

​Sergiye buradan ulaşabilirsiniz: http://istanbulmuseum.org

0
974
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage