01 AĞUSTOS, PAZARTESİ, 2022

Melis Erdem’in “H’iç ve Dış” Sergisi Büyükdere35’te

Büyükdere35, 1Duvar Sergileri kapsamında Melis Erdem’in “H’iç ve Dış” başlıklı sergisini 23 Ağustos tarihine kadar sanatseverlerle buluşturuyor.

Melis Erdem’in üretimleri, içsel varoluşun Fordizm’den itibaren maruz kaldığı hiçleşmeye başkaldırı niteliği taşıyor. Sanatçı resim ve heykeller vasıtasıyla, evrensel rutinin bir dışavurumu olarak geleceğe; artık olmadığı zamanlara bıraktığı izleri anlatıyor. “Var - Yok”, “iyilik - kötülük” ikilikleri arasında oluşan semantik çarpışmada, sanatçının heykellerinde kullandığı demir, çelik gibi sert malzemeler, hiçliğin sertliğini temsil ediyor. Varlığın “geçirgen - şeffaf’’ dokusunu öneren resimler, hiçliğe karşı doğan bir tepki olarak “doğum - ölüm’’ ikiliklerini epikleştirecek yeni bir plastik söylem öneriyor.

Sanatçı resim ve heykellerinde kaos içerisindeki dengeyi bulmaya, bozulma/eskime ve çürüme gibi süreçlerin doğal döngüsünü usulca kabul etmeye odaklanıyor. İstenmeyen ve terk edilmiş malzemeler kullanan sanatçı, üretimlerinde yeni kompozisyonlara biçim vererek, bu nesneleri günlük hayattaki kullanım alanlarından ayrıştırarak farklı bir form kazanmalarını sağlıyor.

Melis Erdem’in “H’iç ve Dış” başlıklı sergisini 23 Ağustos tarihine kadar Büyükdere35’te ziyaret edebilirsiniz.

Künye:
Melis Erdem, An Anıtı, paslı çelik, boyalı metal, temperli alpaka çeliği 25 x 26 x 130 cm 2021
​Melis Erdem, H’iç ve Dış tuval üzerine karışık teknik 115 x 160 cm 2022

0
620
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage