17 MAYIS, CUMA, 2024

Mamut Art Project’in 11. Edisyonu 22 Mayıs’ta Başlıyor

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle bir araya getiren Mamut Art Project’in 11. edisyonu, 22-26 Mayıs tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada Galeri ve Kat 4’de gerçekleşecek.

Beylerbeyi İçecek Pazarlama, Trendyol Sanat ve vitruta’nın eş sponsorluğunda, Arçelik desteğiyle gerçekleştirilen Mamut Art Project’in 11. edisyonunda Türkiye’nin farklı yerlerinden katılan 41 sanatçının eserleri sergilenecek. Sanatçılarına süresiz danışmanlık sağlarken eserlerini sergileme ve kendilerini tanıtma fırsatı da sunan Mamut Art Project’in bu yılki jüri üyeleri arasında Salt Programlar Sorumlusu Amira Akbıyıkoğlu Arzık, sanatçı Burçak Bingöl, bağımsız küratör ve yazar Jessica Cerasi, SAHA Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haro Cümbüşyan ve Sanatorium Gallery Yönetici Ortağı Adnan Yerebakan yer aldı.

Sergide, sanatçılar Adéla Matalová, Ahmet Mert Hasret, Ali Arda Özdeniz, Anıl Can, Arda Cosan, Aurora Tuğçe Aydın, Baran Efe Öztürk, Ben Grosse -Johannboecke, Betül Kotil, Burçin Esin, Burcu Toral, Çağrı Dizdar, Cem Yünür, Defne Parman, Dilan Perişan, Dilay Öğmen, Ece Duran, Ece Erbil, Ece Yalçın, Elif Acar, Emre Taş, Enes Helvacı, Heper Sayar, İlhak Altıparmak, Kübra Su Yıldırım, Merve Karakoç, Merve Zeybek, Mina Havutcu, Mine Kemertaş, Nazif Can Akçalı, Neda Aydın, Özge Akdeniz, Özlem Can, Şafak Kocaoğlu, Şahsenem Altıparmak, Sena Soykök, Serhat Kır, Songül Karakoç, Sude Erkoyuncu, Süreyya Kağan Tekkaya ve Vardal Caniş’in eserleri izleyici karşısına çıkacak.

Mamut Art Project 11. edisyonunda farklı iş birliklerine imza atıyor. Türkiye’de oyuncak sanatı alanındaki üretimlerin yaygınlaşması için kurulan TOYART.İST’in üçüncü sergisi “Toykontakt”, Bülent Gültek ve MRE küratörlüğünde hazırlandı. Trendyol Sanat’ın desteğiyle Mamut Art Project’de görülebilecek sergide 26 farklı sanatçının oyuncak tasarımını sanata dönüştüren işleri yer alıyor. Sergiye paralel olarak Mamut Art Project'in oluşumu Mamut Limited tarafından oluşturulan özel seçki, Trendyol üzerinden satışa sunuluyor. Trendyol Sanat özel seçkisinde TOYART.IST çatısı altında yer alan Burak Şentürk, Burak Beceren, Bülent Gültek, Can Dağlı, Cihan Gelerli, Cins, Defo, Fatih Öztürk, HAM, Kilink Custom Toys, MRE, Murat Kalkavan, Selin Arısoy (LaserPigeon Toys), Selin Çınar, Tuba Girgiç, Vamk ve Yiğit Yerlikaya’nın karakter tasarımları, popüler kültür ürünlerine mizahi yaklaşımlar ve nostaljik konseptler içeren tasarım oyuncaklar yer alıyor. vitruta, “responsibly curated for good people” yaklaşımı ışığında, sürdürülebilirlik ve inovasyon konusundaki bağlılığının altını çizen sunumu ile etkinlik alanında yer alacak. Eş zamanlı olarak, 2021 yılında Mamut Art Project’te yer almış Erdal Bilici, markanın Pera mağazasının içerisinde konumlanan ve sanat odaklılığı ile öne çıkan vitruta Space’te yapacağı kişisel sergi ile ziyaretçilerle buluşacak.

Mamut Art Project, 22 Mayıs Çarşamba günü Yapı Kredi bomontiada’da ve çevrim içi platformu üzerinden eş zamanlı olarak başlayacak.

Künye:
1. Çağrı Dizdar, İyi Değilsiniz, Kağıt üzerine akrilik, guaj ve altın(22k), 24x18cm, 2024
2. Burçin Esin, “Bath” Serisinden, 70x100 cm, Fotoğraf
3. Vardal Caniş, pınar ile kahvaltı zamanı- 2024 karton üstüne akrilik, 11x8cm
4. Cem Yünür, İsveç köfte, 2023, tuvale akrilik ve pastel, 70x100 cm
5. Ece Duran, Shortly After Controlling Fire, 90 x 54 cm, Fine Art Print, 2024
6. Şafak Kocaoğlu, Sessiz Bir Doğum Serisinden, Fine Art Baskı 80*55 cm
7. Burcu Toral, XYZ, kağıt üzerine karışık teknik, 38 x 38 cm, 2022
8. Adela Matalova, Doğum Gününde Hangi Renk Giyersin?, 90 x 60 cm, Tuval üzerine yağlıboya, kum ve yağ pastel, 2024 
9. Serhat Kır, Denize Doğru Serisinden, Fotoğraf, 60x40 cm 

0
915
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage