06 OCAK, PERŞEMBE, 2022

KOLİ Art Space’te Yılın İlk Sergisi “Hadi Bana Geçelim”

KOLİ Art Space, Ahmet Rüstem Ekici, Ateş Alpar, Hakan Sorar ve Mert Çağıl Türkay’ın farklı disiplinleri bir arada kullandığı eserlerinden oluşan “Hadi Bana Geçelim” başlıklı yılın ilk sergisini 8 - 29 Ocak tarihleri arasında sanatseverlerle buluşturuyor.

İz, temas ve bellek kavramlarına odaklanan “Hadi Bana Geçelim” sergisi izleyiciyi sanatçıların kişisel deneyimlerinden oluşan hikâyelerle örülü bir tahayyül alanına davet ediyor. Özel alana olan bu davet, kimi zaman kamusal alanda “buluşturamadıkları” beden imgesinin izini sürüyor kimi zaman da potansiyelinin ötesinde, direnişe doğru ilerleyen bir etki bırakıyor.

Sergi, kültür tarafından şekillendirmiş bellek, bireysel izler karşısında aldığı konum ile bedene dair yeni bir sorgulama alanı oluşturuyor. İz, sadece bir sembol olarak değil, kuir bir ivme ile çıktığı yolda bedenin toplumsal bellekteki yerini de irdeliyor. Sergide sanatçılar bedeni, izlerin oluşturduğu bellek neticesinde bir oyun alanına dönüştürüyor. Yara izleri, ten ve hafıza, terminoloji ve kültürel travmalar üzerinden bir beden okuması sunuyorlar. Günlük nesneleri ve çeşitli materyalleri de pratiklerine dahil ederek basmakalıp kontrolleri aktif bir biçimde aşıp yenilikçi kuir formları oluşturuyorlar.

Ahmet Rüstem Ekici, Ateş Alpar, Hakan Sorar ve Mert Çağıl Türkay’ın eserlerinden oluşan “Hadi Bana Geçelim” başlıklı sergiyi 8 - 29 Ocak tarihleri arasında KOLİ Art Space’de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sergi kapsamında 22 Ocak saat 15:00’te akademisyen ve sanatçı Seçkin Tercan moderatörlüğünde sanatçı konuşması gerçekleştirilecek.

0
565
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage