19 EKİM, SALI, 2021

Jazzberry Tunes 24 Ekim’de Müze Evliyagil’de

Şef Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz öncülüğünde 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Jazzberry Tunes, 24 Ekim Pazar günü saat 18.00’de Müze Evliyagil’de dinleyiciyle buluşacak.

Toplamda 11 farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendiren Jazzberry Tunes, bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konserler verdi. Ulusal ve uluslararası festivallerde boy gösteren ve ödüller kazanan koro, 2019 yılında Fransa’da gerçekleşen ve Avrupa’nın en büyük koro organizasyonlarından biri olan Les Choralies’de yer aldı.

Jazzberry Tunes “Ardından” konser programı, çağdaş koro müziği repertuarından doğum, yaşam, ölüm ve ağıt temalarını işleyen eserleri bir araya getiriyor. Biletler hakkında bilgi ve rezervasyon için info@muzeevliyagil.com adresine mail gönderebilirsiniz.

“Gördüklerimiz bize neler fısıldar? Ölümün soğuk nehirlerinde çekilen küreklerin sesleri, gidenlerin ardından ne kadar yankılanır? Yaşamaya mahkûm olanlar, portrelere nasıl ağıtlar yakar? Doğumu izleyen ölüm, yaşamın bitmeyen döngüsüne kimin gözlerinden bakar? Akıp giden zamanın dalgalarından yansıyan umut, kimin sesinde ışıldar? Peki ses ölümlü müdür? Sizleri izleyen portrelere katılan bu konserde, soruları sorarken cevaplarını arayan ve belki bulan belki de bulamayan sesleri Jazzberry Tunes’dan duyacaksınız. Kendi denizinde damla olanların aktığı ortak deneyime kendi yollarından kavuşarak...”

0
463
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage