13 OCAK, ÇARŞAMBA, 2021

İstanbul’un İzleri

​Gaia Art Project Sanat İnisiyatifi’nin “İzler” serili çalışmalarının sonuncusu olan “İstanbul’un İzleri” sergisi, Hüseyin Rüstemoğlu, Melike Uçku ve Zeynep Seda Dinçay’ın eserlerini 14 Ocak tarihinden itibaren Gama Galeri’de sanatseverlerle buluşturacak.

Melike Uçku, ‘’İstanbul’un İzleri’’ sergi projesi için çıkış noktasını, mekânla birlikte içinde anıları da barındıran İstanbul’dan alıyor. Katmanların, dokuların ve simgelerin yer aldığı tuval üzeri akrilik boya çalışmalarının yanı sıra yine tuval üzerine karışık teknik uygulayacağı bir küçük grup iş ile İstanbul’un kendi belleğinde oluşturduğu izleri aktarıyor. Hüseyin Rüstemoğlu, ilham kaynağı İstanbul’un zamansız hâline odaklanıyor. “İstanbul’un İzleri” projesiyle insan bedeni ve çıplaklığını şehirle buluşturan sanatçı hem şehri hem de insanoğlunun şehir üzerindeki yerini/rolünü sorguluyor. Sanatçı, bedenlerin özünde İstanbul’u da yeniden keşfe çıkıyor. Kendi bedenini de dahil ettiği oto portrelerinde ve diğer eserlerinde kıyafetten arınmış hâliyle de zaman kavramını sorguluyor. Multidisipliner çalışmalar sergileyen Zeynep Seda Dinçay ise sergide, İstanbul’un yok olan doğasına ve kültürel değerlerine gönderme yaptığı seramik ve gravürleri ile izleyici ile buluşuyor.

​Gaia Art Project Sanat İnisiyatifi’nin “İstanbul’un İzleri” sergisini 14 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında Gama Galeri’de ziyaret edebilirsiniz.

0
1172
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage