29 KASIM, ÇARŞAMBA, 2023

“İstanbul’da Yaşıyor ve Üretiyor”un Konuğu Deniz Türkali

Tiyatro eleştirmeni Bahar Çuhadar’ın her ay farklı bir ismi ağırladığı söyleşi serisi “İstanbul’da Yaşıyor ve Üretiyor”un kasım ayı konuğu oyuncu ve müzisyen Deniz Türkali olacak.

“İstanbul’da Yaşıyor ve Üretiyor” başlıklı söyleşi serisi İBB Kültür’ün ücretsiz etkinlikleri kapsamında düzenleniyor. Bahar Çuhadar bu seride üretimlerinde İstanbul’a ses veren, İstanbul’un nefesinden güç ve ilham alarak üreten sanatçılar ve yazarlarla, katılımcılar karşısında sohbet ediyor. Konuklarıyla; ilham aldıkları ve yarattıklarıyla bir parçası oldukları bu kentin, eserlerindeki yerini konuşuyor. Söyleşinin ikinci kısmında konuğun kentle kişisel bağı ve geçmişi üzerine sohbet ediliyor. Son kısımda konuk yine İstanbul temalı eğlenceli kısa anket sorularını yanıtlıyor.

Söyleşide Deniz Türkali, “Ben İstanbul’a bayılıyorum” diye bahsettiği kentle ilişkisini anlatacak. Türkali son olarak İstanbul Tiyatro Festivali’nin kapanış oyunu olan İstanbul Mon Amour/Beyoğlu’nun parçası olan Ah! adlı tek kişilik oyunda sahne aldı.

​Bahar Çuhadar ile Deniz Türkali’nin buluşması, 30 Kasım Perşembe, 19.30’da Beyoğlu’ndaki Tünel binası Metrohan’da gerçekleşecek. Katılım herkese açık ve ücretsiz olacak.

0
815
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage