05 AĞUSTOS, CUMA, 2022

İstanbul Festivali’nde İki Sergi: “Heykelpark” ve “Yeni Medya: NFT”

İstanbul Festivali, kürasyonunu ve koordinasyonunu Esra Özkan ile Ege Sevinçli üstlendiği “Heykelpark” ve “Yeni Medya: NFT” sergileriyle sanatseverleri estetik çağdaş sanat eserini ile bir araya getiriyor.

İstanbul Festivali, katılımcılara müziğin ve etkinliklerin yanı sıra sanatın her alanında deneyim kazanabilecekleri alanlar sunuyor. 12 heykeltıraşın eserlerinin yer aldığı 400 m2’ye yayılan Heykelpark’ın hemen yanında ise yeni medya alanında 13 sanatçının NFT eserleri izleyiciyle buluşuyor. Bu iki alanın birleşiminde Balkan Karışman’ın AR [Augmented Reality Artırılmış Gerçeklik] eseri çağdaş sanat ile yeni medyayı bir araya getiren bir köprü oluşturuyor.

“Heykelpark” sergisinde Ozan Acıpınar, Haydar Akdağ, Özgür Ballı, Reach Geblo, Songül Girgin, Sesil Kalaycıyan, Arzu Parten, Chiara de Rocchi, Ezgi Sönmez, Erdinç Topçu, Nermin Ülker ve Güliclal Öner Yıldız’ın eserleri yer alıyor.

“Yeni Medya: NFT” sergisinde ise Burcu Atasoy (bircibirci.eth), Gizem Doğan, Bahadır Efe (BEFE), Ceren Su Çelik, Seden Erşen, Nesren Jake, Barış Kabalak, Murat Kalkavan, Gözde Mutluer, Hande Uğur (Handy Queen), Hilal Özdemir, Fırat Yıldız ve Hakan Yılmaz’ın eserleri bulunuyor.

​İstanbul Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Heykelpark” ve “Yeni Medya: NFT “sergilerini 14 Ağustos tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz. Festival hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
706
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage