03 ARALIK, PAZAR, 2023

İKSV’den 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 2023 yılında 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu ile farklı disiplinlerden 13 projeyi destekledi.

İKSV’nin, kuruluşunun 50. yıldönümünü kutladığı 2022 yılında, genç sanatçıların üretimlerini desteklemek amacıyla oluşturduğu İKSV 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu, genç sanatçılara, İstanbul Festivalleri ve İstanbul Bienali’nde yeni eserler üretme fırsatı sunarak, sanat dünyasında genç seslerin güçlenmesi ve daha geniş kitleler tarafından duyulmasına imkân tanıyor. İKSV, fon aracılığıyla film, tiyatro, dans, müzik ve güncel sanat alanlarında çalışan genç ve yaratıcı sanatçıların eserlerine destek oluyor, yeni eser siparişleri veriyor, gençlere festivallerde alan açıyor ve dünya genelindeki sanat profesyonelleriyle bağlantı kurma fırsatları sunuyor.

2023’te İKSV, 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu aracılığıyla, 30. İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz+ 23 albümü, 27. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapan beş yeni oyun, Paris Cité Internationale des Arts Türkiye Atölyesi’ne dört sanatçının katılımı, 51. İstanbul Müzik Festivali’nin Kadınlar Yeterince Bekledi konseri için verilen eser siparişi ve Köprüde Buluşmalar kapsamında verilen Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu’nun teşvik sağladığı iki proje bu fonla desteklendi.

Birçok kişi ve kurumun destekleriyle hayata geçirilen İKSV 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu’ndan 2023 yılında genç sanatçılara ve yeni üretimlere 100.000 dolar değerinde kaynak ayrıldı. İKSV, yeni kaynaklar geliştirerek fonu sürekli olarak genişletmeye devam ediyor. 2023’te İKSV Genç Sanatçı Fonu ile desteklenen projeleri buradan görebilirsiniz.

1. Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı Fotoğraf: Salih Üstündağ
2. Çirkin Fotoğraf: Salih Üstündağ
3. Büyük Zarifi Apartmanı Fotoğraf: Salih Üstündağ
4. Kabuk Fotoğraf: Mete Kaan Özdilek
5. Kadınlar Yeterince Bekledi Fotoğraf: Onur Çakın
6. İstanbul Mon AmourFotoğraf: Fatih Yılmaz
7. Cité des Arts Fotoğraf: Serkan Taycan
​8. Genç Caz+ 23 albümü

0
992
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage