18 KASIM, CUMARTESİ, 2023

Güneş Özgeç’ten Yeni Tekli “Olmuyor”

Güneş Özgeç’in “Olmuyor” isimli yeni teklisi müzikseverlerle buluştu.

Güneş Özgeç’in söz, müzik, aranje ve prodüksiyonunu kendi başına üstlendiği şarkısının mix’i Alp Turaç, mastering’i Erdem Helvacıoğlu tarafından yapıldı. Fotoğraflar Merve Terzioğlu, kapak ise Deniz Bankal imzası taşıyor.

Güneş Özgeç şarkı hakkında şunları söyledi: “Geçmişin hüznü, bugünün sevincini, derin, rüyasal ses dünyası ile beraber ilerleyen bir ritmik örgü ile yansıtmaya çalıştım. Akustik ve elektronik enstrümanları harmanladım, yaylı çalgılarla yaşamın sıcaklığı ve beklenmedik yanını vermek istedim. Şarkımın tüm enstrümantal çalımını, düzenlemesini ve prodüksiyonunu kendim üstlendim. Aynı şekilde hazırlamakta olduğum ilk albümüm üzerinde çalışmaya devam ediyorum.”

Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (“Kahve”, “Ikaria” ve “Sonbahar”) akustik biçimde, müzisyen arkadaşlarının da katkısıyla düzenledi. Temmuz 2021’de yayımladığı “Bence Gerçek Hepsi” ile şarkılarının tüm aranje, enstrümanlar ve tüm prodüksiyonunu tek başına yapmaya başladı. “Düş”, “hiç?”, “Gezdir Beni”, “Öpüşünle Boynumdan”, “toksik” ve “Olmuyor” şarkılarını da aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi. Şarkılarını tekliler hâlinde yayımlayan Özgeç, ilk albümünü 2024 baharında yayımlamayı planlıyor.

​Güneş Özgeç’in “Olmuyor” isimli yeni teklisini buradan dinleyebilirsiniz.

0
1091
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage