24 EKİM, SALI, 2023

“Fairfly” Oyunu 25 Ekim’de Kadıköy Boa Sahne’de

Katalan oyun yazarı Joan Yago imzalı Fairfly, 25 Ekim Çarşamba saat 20.30’da Kadıköy Boa Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Joan Yago’nun ekibi La Calòrica ile kaleme aldığı Mark Levitas’ın yönettiği Fairfly’da Atakan Akarsu, Begüm Akkaya, Tuğçe Altuğ ve Barış Gönenen rol alıyor. Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren oyun, işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının hikâyesini anlatıyor. Kara komedi türündeki Fairfly, kendi şirketini kurmaya götüren motivasyonları sorguluyor ve bir iş projesinin ilk hayaliyle gerçeklik arasındaki boşluğu mizahla ortaya koyuyor. Oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

“Otuzlu yaşlarındaki dört beyaz yakalı arkadaş, çalıştıkları şirketteki idari kesintiler nedeniyle işlerinin tehdit altında olduğunu görüyor. İlk iş, işlerini savunmak için savaşmak oluyor ancak daha sonra yıllar önce sahip oldukları parlak fikri gerçeğe dönüştürmeyi teklif ediyorlar. Yazarımız Joan Yago, karakterleri ve izleyicileri 5 yıllık bir fikir geliştirme sürecine taşıyor. Yago'nun neoliberal söylem, başarı ve çok para kazanma takıntısı hakkında dramla komediyi harmanladığı Fairfly, aynı zamanda girişimcilik balonunun, yeni başlayanların ve önerdiğimiz şey ile yaptığımız şey arasındaki mesafenin sert eleştirisi.”

Künye:
Yazan: Joan Yago & La Calorica
Yöneten: Mark Levitas
Çeviren: Seniz Coşkun Adıgüzel
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Ses ve Müzik Tasarımı: Bucan Ekin Şimşek
Kostüm Tasarımı: Merve Ertan
Ses Operatörü: Duygu Dikmeer
Reji Asistanı: Duygu Dikmeer, Ceren Köse, Emrecan Karakurum
Uygulayıcı Yapımcı: Furkan Güder
Teknik Koordinasyon: Umut Rışvanlı
​Fotoğraf: Volkan Erkan

0
669
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage