28 ARALIK, SALI, 2021

“Cennet Bahçesi” Sergisi Pom Art & Design Galeri Levent’te

Pom Art & Design Galeri Levent, heykeltıraş Maria Kılıçlıoğlu Baraz’ın rengârenk heykelleri ile mücevher tasarımcısı Gönül Özgürel’in sanatsal mücevherlerinin bir araya geldiği “Cennet Bahçesi” başlıklı sergiyi 18 Şubat 2022 tarihine kadar sanatseverlerle buluşturuyor.

Küratörlüğünü Yasemin Semercioğlu’nun üstlendiği sergide, Maria Kılıçlıoğlu Baraz’ın heykellerinin yanı sıra, yapmış olduğu resimlerden tasarlanan ipek baskı fular ve tabloları, duvar tabakları, Bretz mobilya tarafından sergi için özel olarak üretilen masa üzerinde dört mevsim çay takımını, Gönül Özgürel’in cennet bahçesi çiçeklerinden oluşan Maria Kılıçlıoğlu Baraz heykellerine gönderme yaparak porselen ile birleştirdiği sanatsal mücevherleri yer alıyor.

Mevsimler her birimize ne ifade ediyor? Zamanın akıp gidişini mi, yaşlanmayı, yaş almayı mı, yoksa kalbinizin, sevgiyle, şefkatle, huzurla, her geçen mevsim dönüşümünde yol alışını mı? ‘Cennet Bahçesi’nde sevmeyi bilenlerin beşinci mevsimi var. Maria Kılıçlıoğlu Baraz ve Gönül Özgürel’in hayal ettiği Cennet Bahçesi rengârenktir. Mutluluğu, refahı ve uyumu temsil eden güzel melodiler söyleyen barış elçisi mitolojik kuşlar ötüşürler, çiçekler açar bu bahçede. Bu Cennet Bahçesinde 5 mevsim yaşanır. Beşinci mevsim aşk, hiç geçmeyen tek mevsimdir. Maria Kılıçlıoğlu Baraz ve Gönül Özgürel bu sergiyle sanatseverleri korkularını bir kenara bırakıp, aşkın dikenli dallarında dolanarak 5. mevsimine adım atmaya çağırıyor…

​“Cennet Bahçesi” sergisini 18 Şubat 2022 tarihine kadar Pom Art & Design Galeri Levent’te ziyaret edebilirsiniz.

0
1201
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage