11 OCAK, PAZARTESİ, 2021

Bir Hikâye Bizi Her Yere Götürebilir mi?

Çocuk edebiyatının sevilen isimlerinden Amerikalı sanatçı Jeff Mack’in okurlarını kütüphanelere, kitapçılara davet ettiği kitabı Hepsi Bir Hikâye, Alara Beykan’ın çevirisiyle Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlandı.

Mack, bir kitabı okurken zihnimizde çıkabileceğimiz serüvenleri yaratıcı bir mizahla, renkli resimlerle canlandırıyor. Kitapların her yaştan okura sunduğu düşselliğin, yaşamı nasıl zenginleştirdiğini, günlük yaşama kattığı anlamı, heyecanı duyumsatan resimli öykü, çocukluğun sınır tanımaz hayal gücünü yüceltiyor. Okumanın özgürleştirici duygusunu, minik okurları güldürecek bir görsel anlatımla aktaran kitap, büyüklerle küçüklerin birlikte eğlenerek, keyifle okumaları için birebir.

​Rafların arasında bir çocuk, ilgisini çeken bir kitap bulmuş, sakin sakin okuyordu. Onu gören, böyle sanabilirdi, ama oturduğu yerde kitaba dalmış çocuğun başına türlü şeyler geliyordu aslında: Az kalsın bir bebek ejderha tarafından ezilecekken, az kalsın bir uzaygemisi tarafından... Yok daha neler! Onca heyecana karşın, çocuk çok da mutlu görünüyordu!

0
957
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage