07 ARALIK, CUMARTESİ, 2019

Bilsart Aralıkta Yine Çok Hareketli

Bilsart, aralık ayında yine iki değerli sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. 4-14 Aralık 2019 tarihleri arasında Umut Kambak’ın “Autre”, 18-28 Aralık tarihlerindeyse Merve Ünsal’ın “Gezen Bir Pencereden” isimli sergisi sanatseverlerle buluşuyor.

Umut Kambak, “Autre” sergisi kapsamında sanatseverlerle buluşan eserlerinde dilin macerasına odaklanıyor. İnsanın dili kendisi dışındaki bir kaynaktan, “Büyük Öteki”nden ödünç aldığını ifade eden sanatçı, eserlerinde Lacan’ın dil teorilerinden yola çıkıyor. Buradaki işler, kişilerin kendileriyle öteki arasındaki bağını gündeme alırken bilginin, bedenin ve hareketin önemine de değiniyor.

​Merve Ünsal ise “Gezen Bir Pencereden” isimli sergisinde kendi isteğiyle her zamanki yerinden ayrılmış bir “pencere”nin macerasına eğiliyor. Bu pencere, serüveni boyunca farklı bakış açılarını kaydediyor ve izleyiciye sunuyor. “Pencere pervazları düşmüş, içerde güvercinler yuva yapmış, duvarları örümcek bağlamış” şeklindeki eski bir anlatıyı kendisine temel alan sanatçı, bakma pratiklerinin ve öznelliklerin altını çiziyor.

0
869
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage