10 MAYIS, CUMA, 2024

BASE’in 2024 Edisyonuna Başvurular Başladı

Her sene ülkenin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının çalışmalarını İstanbul’da sanatseverlerle bir araya getiren BASE’in 2024 edisyonu için başvurular 15 Haziran’a kadar devam ediyor.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan BASE’e Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, grafik tasarım, cam ve seramik, geleneksel Türk sanatları ve diğer ilgili bölümlerinden 1 Ocak-31 Aralık 2024 tarihleri arasında mezun olan veya olacak olan lisans ve lisansüstü öğrenciler başvuru yapabilecek. Mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde yeni mezunlara destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlayan; Türkiye’nin yeni sanatçı nesline ışık tutan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonunu taşıyor. BASE geçmiş yedi yılda Türkiye’nin dört bir yanından toplam 750 yeni mezun sanatçı adayının üretimlerini ilk kez sanatseverlerle buluşturdu.

Trendyol Sanat ana sponsorluğunda, Jumbo ve TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda gerçekleştirilecek BASE’in 2024 edisyonunun seçici kurulunda; Ari Meşulam, Bahar Kizgut, Coşar Kulaksız, Daryo Beskinazi, Derya Yücel, Ergin Çavuşoğlu, Esra Aliçavuşoğlu, Gülay Semercioğlu, Nermin Er, Oya Delahaye, Serkan Özkaya, Sinan Demirtaş, Yaşam Şaşmazer ve Yekhan Pınarlıgil yer alıyor. Her yıl 1500’e yakın başvuru arasından seçici kurul değerlendirmesi ile yaklaşık 100 genç sanatçı adayının yapıtı sergileniyor.

​BASE’in 2024 edisyonu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
451
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage