07 EKİM, ÇARŞAMBA, 2020

Barbarları Beklerken 9 Ekim’de Vizyonda

Başrollerinde Mark Rylance, Johnny Depp ve Robert Pattinson’ın yer aldığı Barbarları Beklerken (Waiting For The Barbarians), 9 Ekim’de sinemaseverlerle buluşacak.

Nobel ödüllü yazar J.M. Coetzee’nin ülkemizde de Can Yayınları tarafından dilimizde yayımlanan ilk eseri Barbarları Beklerken kitabından uyarlanan film, yarıştığı Venedik Film Festivali’nde gizem dolu öyküsüyle dikkat çekti. Coetzee’nin kendi romanından uyarlayarak senaryosunu yazdığı film, 20. yüzyıl başlarında, adı belirtilmeyen bir imparatorluğun ücra bir sınır bölgesinde geçiyor. ABD ve İtalya ortak yapımı olarak Ciro Cuerra’nın yönetmenliğinde çekilen, ülkemizde Filmartı dağıtımıyla sinemaseverlerle buluşacak filmin konusu ise şöyle:

“Uçsuz bucaksız toprakları olan bir imparatorlukta, kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı bir bölgede barbarların ayaklanma çıkaracağı duyulması üzerine acımasızlığı ile nam salmış bir komutan (Johnny Depp) ve beraberinde askerleri gönderilir. Yıllardır kalenin güvenliğinden sorumlu olan Sulh Yargıcı’nın otoritesini sarsan bu durum, yerlilere karşı büyük zorbalık ve zulümle sonuçlanır. Olayların durulmaması üzerine, komutan ve askerleri bir görev için kaleden ayrıldıklarında yerlerine yeni bir birlik gelir. Bu birliğin başındaki genç asker Mandel (Robert Pattinson) kalenin tüm yetkilerini ele geçirse de düzeni sağlamak için bundan fazlasına ihtiyaç duyacaktır.”

https://www.youtube.com/watch?v=gu1kaRSI_pc

0
1977
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage