07 MAYIS, CUMA, 2021

“Akis” Dünya Prömiyerini 16. Harlem Uluslararası Film Festivali’nde Yapacak

Yönetmen İlker Savaşkurt’un ikinci uzun metraj filmi Akis (Reflection), dünya prömiyerini New York’ta düzenlenen 16. Harlem Uluslararası Film Festivali’nde 7 Mayıs’ta (bugün) yapacak. Festivalde aynı zamanda En İyi Yabancı Film Ödülü için yarışacak Akis filminin oyuncu kadrosunda Selçuk Yöntem, Taro Emir Tekin, Yasemin Szawlowski, Ali Süreyya Tuncer, İbrahim Aköz ve Elit Andaç Çam bulunuyor.

Mehmet Kala’nın 2012 yılında kaleme aldığı bir tiyatro oyunundan İlker Savaşkurt’un uyarladığı, senaryosunu ise yine Mehmet Kala’nın yazdığı Akis, İngilizce olarak çekilen bir Türk filmi olma özelliği taşıyor. Film İstanbul’un turistik açıdan popüler bir noktasında yer alan bir otelde geçiyor ve aynı otelde bir araya gelen farklı milletlerden insanların hikâyesini ele alıyor. Film 10 Mayıs’a kadar festivalin internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak izlenebilecek.

​Hasan Adalı’nın yapımcılığını üstlendiği ve bir Amirler Film yapımı olan Akis, 16. Harlem Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptıktan sonra yurt içinde ve yurt dışında festival yolculuğuna devam edecek.

0
491
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage