07 HAZİRAN, ÇARŞAMBA, 2023

27. İstanbul Tiyatro Festivali’nden Pina Bausch’un Başyapıtı “Café Müller”

Bu yıl 27’nci kez tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanan İstanbul Tiyatro Festivali açılışını 25 Ekim akşamı Pina Bausch’un ölümsüz başyapıtı Café Müller ile yapacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Entek, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda, Işıl Kasapoğlu küratörlüğünde düzenlenecek 27. İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim - 25 Kasım tarihleri arasında perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Festivalin açılışını yapacak Café Müller, dansı, 20. yüzyılda devrimci bir yaklaşımla yeniden tanımlayan ve dans tiyatrosunun yeni bir tür olarak kabul görmesini sağlayan Pina Bausch’un başyapıtı. Eser, sanatçının topluluğu Tanztheater Wuppertal’ın güncel kadrosu ile Türkiye’de ilk kez sahnelenecek. Pina Bausch, topluluğu Tanztheater Wuppertal ile 1998’de Cam Temizleyicisi ve 2000’de Masurca Fogo’yu İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahneledi; ardından 2003 yılında İKSV ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı olan, İstanbul üzerine özel projesi Nefes’i üretti ve sahneledi. Tanztheater Wuppertal, 20 yıl sonra bu kez Café Müller ile İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu olacak.

​27. İstanbul Tiyatro Festivali 25 Ekim - 25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale dair ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz. Café Müller’in 25 ve 26 Ekim’de Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek gösterimlerinin biletleri 10 Haziran’da satışa çıkacak. Gösterinin biletleri, avantajlı dönem fiyatlarıyla Passo'dan ve İKSV ana gişeden satın alınabilecek. Öğrenciler ise, 10 TL’lik Eczacıbaşı Genç Bilet uygulamasından faydalanabilecek.

0
1742
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage