04 MART, SALI, 2014

Yepyeni bir dergi: Dünyalı

Gezegenini keşfetmek isteyen çocuklar için yeni bir dergi yayımlanıyor. Mart ayında ilk sayısı piyasaya çıkan Dünyalı dergisi, her ay farklı dosya konularıyla okurların dikkatini çekecek. Tudem Yayın Grubu’nca yayımlanan, 8 yaş ve üzeri okur kitlesine hitap eden yeni derginin adı Dünyalı.

Yepyeni bir dergi: Dünyalı

Gezegenini keşfetmek isteyen çocuklar için yeni bir dergi yayımlanıyor. Mart ayında ilk sayısı piyasaya çıkan dergi, her ay farklı dosya konularıyla okurların dikkatini çekecek. Tudem Yayın Grubu’nca yayımlanan, 8 yaş ve üzeri okur kitlesine hitap eden yeni derginin adı Dünyalı. Öğrenmek, düşünmek, gezegenini keşfetmek ve ufkunu genişletmek isteyen çocukların başvuracakları yepyeni bir kaynak.

Dünyalı, on altı sayfalık bir öykü eki, iki sayfa çıkartma ve iki de poster armağan ediyor. İçinde dosyalar, çevre haberleri, bilim ve teknoloji gelişmeleri, sağlık yazıları, kültür sanat sayfaları ve kes-yapıştır bölümleri yer alıyor. Her ay farklı konularla okurların ilgisini çekmesi beklenen Dünyalı’nın ilk sayısında Küp Şekerlerden Sanat Yapmak için İpuçları, 10 Maddede Futbol Gerçekleri, En Tuhaf Yemekler ve ayın dosyası Demokrasi ve Seçimler gibi başlıklar yer alıyor.

Dünyalı
Yayın Yönetmeni: İlke Aykanat Çam
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: M. Banu Aksoy
Editör: Yıldıray Karakiya


Editörden:

Selam Dünyalı!

Bağımlısı olacağın yepyeni aylık genel kültür dergimiz Dünyalı çıktı!

Dergimizin adı Dünyalı; çünkü dünya hepimizin evi, bizi Dünyalı’dan daha

iyi tanımlayacak başka bir sözcük olabilir mi?

Dünyalı’nın hareket noktası; merak eden, öğrenmek isteyen, düşünmeyi ve gezegenimizi seven, “Ufkunu Genişlet”mek isteyen 8 yaş ve üzerindeki herkese ulaşmak.

1 Mart tarihinde, Yay-Sat işbirliğiyle dağıtıma sunulan Dünyalı dergisinin ilk sayısı raflardaki yerini aldı. Üstelik olağanüstü sürpriz hediyelerle!..

Çocuk ve gençlik edebiyatımızın usta kalemi Miyase Sertbarut, Dünyalı okurları için özel bir öykü kaleme alıyor. 16 sayfalık bölümler halinde okurların beğenisine sunulacak Sarı Maymun adlı resimli öykünün ilk bölümü Dünyalı'nın Mart sayısında.

Yeni uzaylı dostların Mars, Mo, Bumbu, Tütü, Botbot, Tipi ve Zuru artık her yerde... Dünyalı'nın matrak kahramanlarının yer aldığı hediye çıkartma sayfalarımıza bayılacaksın!

Ufkunu genişletmek isteyen okurlarımıza iki büyük poster sürprizimiz var! Futbol hakkında 10 gerçek ve çevre su hakkı posterleri duvarlarını süslemeyi bekliyor..

Hey, Dünyalı! Okumak için daha ne bekliyorsun? Dergin en yakın gazete-dergi bayiinde sabırsızlıkla seni bekliyor!

Keyifli okumalar...

0
4606
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage