30 AĞUSTOS, CUMA, 2013

Sözgelimi Geçik Yaz 2013

Olması gereken ile yapması gerekeni dengeliyor. Adımlarını hep kendinden bir okur yaratıp atıyor. Dergiciliğimiz geleneklerine duyarlı ancak sözel bir radyo olma hevesi de yok değil. İleride, eşdeğerde katılımın çok yoğunlaşacağı bir yapı ki amaçlarından biri bu.

Sözgelimi Geçik Yaz 2013

Sözgelimi Dergisi'nin geçik yaz sayısı çıktı.

Editör Notu:
"Satır boşlukları ve cambazlanan sayfa geçişleriyle tinerci arkadaşlığı kokusunu çay evleri  buğularında bir gemi olarak karadan kaydıran Sözgelimi, kör balıkçılara dokunan balıklara denkleşen bir dergi. Olması gereken ile yapması gerekeni dengeliyor. Adımlarını hep kendinden bir okur yaratıp atıyor. Dergiciliğimiz geleneklerine duyarlı ancak sözel bir radyo olma hevesi de yok değil. İleride, eşdeğerde katılımın çok yoğunlaşacağı bir yapı ki amaçlarından biri bu. Popüler kültür ve popüleriteye, bunlara ait veya dair nüveleri klasik ve nostaljik bir biçimde işleyebildiği ölçüde olanak tanıma gayretinde. Reklamda görsele kapalı. Bir darboğazda karşıya geçmek umrunda olmayanların gemisinde, Haydarpaşa ve Sirkeci'nin birbirine uzanan elleri gibi özlemle sorumlu.

Nereye gideceğini okuru belirleyecek.Bir yol hep böyle olmaz mı zaten!.. Mevsimli mevsimsiz bir süreli yayın yani Sözgelimi."

Kimler, neler var?

"Sandal" Fetih Doğru“Pazartesiler kadardı bir tatilin uzunluğu” Umut Kara  “Üzünçlü Peron” Yaşar Günaçgün "Uçkun" Serdar Seren “Hayatımın Odası” (Anne Sexton, çev: Nurduran Duman) “Temmuza Şiir” İlke Kıratlı "Bir Cemal Bir Canan Birdir İkisi" Ertan Mısırlı “Kederli Genç" (Heinrich Heine, Nihan Koçoğlu)"Dosya: Cemal Süreya'nın İronik 'Tabanca'sı" Aslıhan Tüylüoğlu"Bak Hele!" Haydar Ergülen"Ben Öyle Bilebilirim" Rıdvan Ardıç Ahmet Telli ile.."Palet" Hakan Sipahi"Günün Özlemi" Umut KaraMine Söğüt ile Çevrimiçi Konuşmalar"Vakit, İkra" Hüseyin Adalı"Siz" Coşkun Turan "Ben ve Bobby Mc Gee" (Kris Kristofferson, çev: Gürkan Çalışkan)"Dosya: Türkçe Popta Rap İzleri" Gürkan Çalışkan "Umut" Mehmet Özer"Havadar" Ertan Geray

Sözgelimi Dergisi'ne,  Dost Kitabevi (Ankara), Mephisto İstiklal, Mephisto Kadıköy kitapçılarından ulaşılabilir.  Diğer şehirlerde de olacaktır. www.facebook.com/Sozgelimi ve www.sozgelimidergisi.blogspot.com

0
3998
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage