ETKİNLİKLER
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER
18
HAZİRAN
Zamanı Bedene İşlemek
13:30
18 MART
27 MART

Defne Erdur 18, 20, 23, 27 Mart tarihlerinde Salt Galata, Performing Artists Research Exchange çatısı altında bir atölye gerçekleştiriyor.

Dans sanatçılarını güncel araştırmalarını paylaştıkları atölyeler aracılığıyla profesyonel dansçılar/icracılar, hareket işçileri/eğitmenleri ve performans araştırmacıları/öğrencileriyle bir araya getirmeyi hedefliyor Research Exchange. Her sanatçı haftada iki kez olmak üzere iki hafta boyunca bir atölye çalışması yürütüyor. Atölyeye bağlı olarak sürenin sonunda açık bir sunum da gerçekleşebiliyor. Atölyeler performans çalışmasına ve harekete bir anlama aracı olarak yaklaşan araştırma temelli süreçler olarak düşünülmüş. Teknik dersten çok her dersin sonunda doğaçlamaya doğru evrilen hareket araştırması ön planda.

Atölyeler bilgi paylaşımını esas aldığı için ücretsizdir. Katılımcıların tiyatro veya dans alanından profesyoneller olması ya da bu alanlarda en az üç yıllık deneyim sahibi olmaları beklenmektedir. Defne Erdur bu hafta Çarşamba ve Cuma, önümüzdeki hafta Pazartesi ve Cuma sabahları SALT'ta...

Geldanlage