Advertisement
ETKİNLİKLER
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER
02
MART
Mümkün
13:00
15 OCAK
07 ŞUBAT

Deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki insan kolay kolay ressamın kendini adadığı, hâkim ideolojiden bağımsız, sorgulayan gerçekçi bir resimle karşılaşmıyor. Tüm bu elementler arasında bir denge kuran Huo Rf, kalıcı bir samimiyetle zoru başarıyor ve “deneyim”i sanatın diliyle izleyiciye aktarıyor. Huo Rf’nin çalışmalarının bu hassas dengeyi sağladığı şüphesiz olmakla birlikte, çalışmalar zamana tutunabilen bir açıksözlülüğü –içtenliği de unutmadan- taşıyabiliyor. Bu da günümüzde çok sık rastlanmayan ve piyasa içinde riskli bir durum aslında. Özellikle de bir deneyimin tarifini sözcüklerle anlatmaya, seyretmeye çalışırken. Yani, bu çalışmalarda kullanılan dil, fonksiyonel gerçekliğin fiziksel dışavurumunu yansıtmada etkili bir atmosfere sahip.

“Broken and You” serisinde keskin savlar ve toplumsal eksiklikler başarıyla temsil ediliyor. Bu durum, izleyicinin, düzanlamsal bir yorumlamadan kurtulup, anlamların inşa sürecini çağrışımsal bir bakış açısıyla gözlemlemesini sağlıyor.

Bu serideki her bir iş, sol panelde yağlı boyayla tuval üzerine arkaplan kullanılarak tasvir edilmiş bir cam kırığından ve sağ panelde eşit boyutta tuval üzerine sabitlenmiş bir bakır levhadan oluşuyor.

Geldanlage