ETKİNLİKLER
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER
07
ARALIK
İthaf Edilmiş
19:00
15 OCAK
07 ŞUBAT

Özgür Demirci'nin kişisel sergisi İthaf Edilmiş, 16 Ocak - 7 Şubat 2015 tarihleri arasında Öktem&Aykut'ta. Açılış 15 Ocak Perşembe akşamı, 18.30’da.

İthaf Edilmiş; bir büyüme ve sanatçıya dönüşme hikayesinin birinci elden anlatısı; başarısızlık, aksaklık ve eksikliklerle karşı karşıya kalmış bir kariyerin özeleştirisi; yeni bir harita uğruna tanıdık topraklara yapılan yolculuk.

Demirci'nin üçüncü kişisel sergisinde; sanatçının 2013 - 2015 yılları arasında üretmiş olduğu video, fotoğraf ve enstalasyon eserler yer alıyor. Yakın Türkiye tarihinin parmak uçlarıyla dokunduğu bir baba - oğul ilişkisinin, bir bireyin olgunlaşma sürecindeki etkisinin izleri, Demirci'nin İthaf Edilmiş sergisindeki eserlerin temel izleğini oluşturuyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden 2008'de lisans, Göteborg Üniversitesi Valand Güzel Sanatlar Akademisi'nden 2010 yılında yüksek lisans derecelerini alan Demirci; İsveç, Japonya, İtalya, Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan'da eserlerini sergiledi. Çalışmalarına İstanbul’da devam eden sanatçı, aynı zamanda İstanbul merkezli sanat inisiyatifi Pasaj’ın üyelerinden.

Geldanlage