22 ARALIK, PERŞEMBE, 2016

Yeni Yıl Ruhunu Yakalayabileceğiniz Yılbaşı Pazarları

Aralık ayı itibarı ile hissetmeye başladığımız yılbaşı ruhu dört bir yanımızı sarmış durumda; parlak dükkan vitrinleri, uçuşan karlar, renkli ışıklar... Nereye bakarsak bakalım koca bir yılın son demlerini hissediyoruz. Uzun bir yılı bir güne sığdırmak, belki de fazla anlam yükleyip haksızlık etmek olabilir ama ışıltılı yılbaşı pazarlarına uğramadan geçmenin hepimiz için çok zor olduğu da bir gerçek. Bu nedenle size alternatif olabilecek el işi, tasarım odaklı yılbaşı pazarlarını sıralıyoruz.

Yeni Yıl Ruhunu Yakalayabileceğiniz Yılbaşı Pazarları

Kanyon’da Hediye Pazarı

Kanyon alışveriş merkezi meydanında 17 Aralık’ta başlayan ve 23 Aralık tarihine dek görülebilecek olan ‘’Hediye Pazarı’’; takıdan dekorasyona, kırtasiye malzemelerinden plaklara, oyuncaklardan tasarım ürünlerine kadar birçok alternatifi bir araya getiriyor.  Mis kokulu mumları ile NYKS, yaratıcı ev dekorasyon ürünleri ile Nice To Have Me, sağlıklı emaye ürünleriyle tanınan Bornn, uçucu yağlardan ve doğal temizlik malzemelerine kadar birçok ürünün yer aldığı Homemade Aromaterapi, doğal objelerle sıra dışı ev dekorasyonunu oluşturan Müz, geniş plak seçeneğiyle Pantheon Records, el yapımı tasarım oyuncaklarıyla ünlü Volare gibi tasarım markalarının bulunduğu Hediye Pazarı özellikle ev hediyeleri düşünenler için doğru adres.

Detaylı bilgiyi etkinlik sayfasından öğrenebilirsiniz.Moda’da Vintage Plak Pazarı

Kadıköy’de Brunelle Restaurant’ta gerçekleşen etkinlikte vintage kıyafetlerin de yer aldığı plak pazarı düzenlenecek. Daha çok vintage kıyafetlerin satılacağı pazarda küçük bir plak standı da kurulacak. Tüm bunların yanı sıra Hakan Tamar ve Taylan Von Aygar ‘’yeni yıla girerken iyi hissettiren şarkılar’’ playlisti ile ziyaretçileri neşelendirecek.  Hemen sonrasında keman virtüözü Güneş Özgeç elektro keman performansını gerçekleştirecek. Çocuklara ücretsiz kurabiye atölyesinin de gerçekleşeceği ücretsiz etkinliğe 25 Aralık Pazar günü saat 12:00’de Kadıköy Brunelle Restaurant’ta katılabilirsiniz. 

Etkinlik sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Los Saltos’da Christmas Bazaar

Girişin ücretsiz olduğu Los Saltos’da yer alan Christmas Bazaarda yeni tasarımcıların, butik takı ürünlerinin ve hediyelik ürün tezgahlarının yer alacağı standları ziyaret edebilirsiniz. Canlı müziğin ve yeni yıla özel lezzetlerin tadını çıkarmak için 23-25 Aralık tarihleri arasında Los Altos’a uğrayabilirsiniz.

Etkinlik sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Zorlu Center’da Yeni Yıl Köyü

Zorlu Center’ın girişinde bulunan meydanda kurulan Yılbaşı Köyü’nde küçük kulübelerin içinde kurulan stantlarda satılan yüzlerce tasarım ürünü satışa sunulmuş. Işıkları ve renkleriyle ayrı bir yılbaşı köyü atmosferi hissedeceğiniz  bu kulübelerde 17 farklı sanatçının tasarladığı özel yılbaşı toplarının yanı sıra Power FM’den müzikler ziyaretçilere eşlik edecek. Katılımcı markalar arasında Atölye11, Begart, Bonaise İstanbul, Chic Town, Lucky Culture, Pap, Mon Joie, Morikukko, Mazura, Zek Tasarım, 7Elephants, T.ease Wear Project’in bulunduğu yeni yıl köyünü 31 Aralık’a dek ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bomontiada’ da Kış Panayırı

Kış Panayırı adı altında aralık ayının başından beri pek çok ücretsiz atölye gerçekleştirilen Bomontiada’nın etkinlikleri devam ediyor.  23 Aralık’ta Kahve atölyesi, Kartpostal Atölyesi, Zendala Atölyesi’nin sonrasında günü Jazz Matiz konseri sonlandıracak. Aynı zamanda 23 Aralık’a dek panayır avlusunda Ta Be Kıyamet, Hamm Design, Paper Street Co., İy Ki, Atölye 4D, ATÖLYE, Delimonti, Kilimanjaro, The Populist, Babylon, Monochrome gibi markaların standları yer alacak.

24 Aralıkta, Bi değişik Yastık Atölyesi, Pilates Seansı, Işıklı Kartpostal Atölyesi, Yılbaşı Cupcake Atölyesi, Kaykay Kişiselleştirme ve Toplama Atölyesi, Denim Atölyesi gibi pek çok atölye gerçekleşecek. 31 Aralık’a kadar pek çok etkinliğin yer alacağı Bomontiada’nın Kış Panayırı’nın tam programına ulaşmak için etkinliğin Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

0
11663
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage