30 OCAK, CUMARTESİ, 2016

Taksim'in Mentha Terası Artık Nişantaşı'nda

Mentha Bar’ın İstanbul gece hayatındaki yolculuğu 2007 senesinde İstiklal’de Mısır Apartmanı yanındaki adresinde başlamıştı. Dört yaz önce Meşrutiyet Caddesi’nde yer alan tasarım otel Room Mate’in terasına taşınan Mentha, özellikle 2015 yaz sezonunda Nuteras’ın da yavaş yavaş piyasadan çekilmesiyle önemli bir boşluğu doldurmayı başardı.

Taksim'in Mentha Terası Artık Nişantaşı'nda

Yerli ve yabancı DJ performanslarıyla,  akşamüstünden başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar süren partileriyle geçtiğimiz yazın en popüler teras mekânlarından biri olan Mentha Teras, yaz sonrası Ekim ayı başında yepyeni bir atılım yaparak yıl boyu 12 ay açık kalacak Nişantaşı şubesi Mentha Kitchen Bar’ı hizmete açtı.

Yeni Adres – Yeni Konsept

Böylelikle Taksim çocuğu Mentha’nın Nişantaşı macerası da başlamış oldu. Vali Konağı Caddesi Süleyman Nazif Sokak’ta açılan Mentha Kitchen Bar, adından da anlaşılabileceği gibi yeni adresinde artık sadece bar konsepti ile değil, aynı zamanda rahat ve modern bir mutfak ile bir arada hizmet veriyor.

Mentha’nın çekirdek ekibi İlkay Türk, Nilay Yüksel ve Görkem Çay yeni mekanlarında eğlence ve yeme-içme sektöründeki tecrübe ve birikimlerini birleştirerek karşımıza çıkıyorlar.

Mentha Kitchen

Mentha Kitchen-Bar’ın zevkli ve yalın bir dekorasyonu var. Kapıdan girer girmez  sizi bir bar karşılıyor.  Ayaküstü bir içki içmek isteyenler için tasarlanmışçasına davetkar bu barı, içeriye doğru rahatça uzayan masa düzeni takip ediyor. Mekanın diğer ucunda ise bar ile aynı çizgilerde tasarlanmış açık mutfak yer alıyor.

Ve Nişantaşı mekanlarının en güzel sürprizi arkada yer alan o gizli iç bahçelerden biri de Mentha’da var.  Güzel havalar için oldukça keyifli ve ferah bu bahçenin bir bölümü kışın da tenteler ile hizmet vermeye devam ediyor.

Mentha Kitchen

Gelelim Lezzetlere

Mentha’nın mutfağı bar atıştırmalıklarından ya da sadece salata, sandviçten oluşan kafe mutfaklarından değil. Menüden iddialı bazı lezzetler Dana Madalyon, Izgara Ahtapot ve Kinoa Yatağında Izgara Tavuk Kalça mesela. Anlayacağınız atıştırmalık değil epey bir yemek var Mentha’da.

Ayrıca 26 Ocak’tan itibaren her Salı  “Yine Bi Güzeliz” adlı nostalji geceleri başlıyor. Bu gecelere özel 2 başlangıç, 6 çeşit meze, 3 ara sıcaktan oluşan fiks menü 70’lerden günümüze Türkçe ve yabancı şarkılar eşliğinde sunuluyor. Fiks menü ve limitli içki ile “Yine Bi Güzeliz” nostalji gecelerinin kişi başı katılım ücreti 95 TL olarak belirlenmiş.  ,Ancak yemek almak istemeyenler de sadece barda içki alarak müzikleri dinlemeye ve “Yine Bi Güzel” olmaya gelebiliyorlar Mentha Kitchen’da.

Mentha Kitchen

Bunun haricinde Çarşamba akşamları iş çıkışları için İtalyan usulü Aperitivo geceleri düzenliyorlar. Burada da içkinizin yanında Mentha Kitchen size minik ve lezzetli atıştırmalıkları ikram ediyor.  Mentha’da klasik kokteyllerin yanında farklı imza kokteyller de var. Eggplant (Patlıcanlı) Martini Kokteyli en çok tercih edilen kokteyllerinden bir tanesi. Çarşamba Aperitivo gecelerine ayrıca Disco müzikleri  eşlik ediyor.

Hafta içi diğer akşamlarda genelde Jazz ve Lounge müzikleri çalan Mentha Kitchen’da, Cuma ve Cumartesi geceleri tempo biraz yükseliyor ve Disco müzikleri gecenin ilerleyen saatlerinde House’a dönüyor.

Mentha Kitchen Pazar günleri hariç her gün saat 16:00 – 02:00 saatlerinde hizmet veriyor. 

0
6857
1
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage