01 TEMMUZ, CUMA, 2016

Olduğun Yer Değil Senin Nerede Olduğun…

Beyaz, mavi, pembe, sarı… Hangi yakaysa artık o şekilleştirilen… Hangi meslekse artık stresinden uyuyamadığın… Hangi işse seni sabahlara kadar ayakta tutan… Merak etme tüm soruların cevabı aslında sensin.

Olduğun Yer Değil Senin Nerede Olduğun…

Tdk’ya baktığınızda tatil kelimesinin anlamlarından birinin “eğlenmek, dinlenmek amacıyla çalışmadan geçirilen süre” olduğunu görürsünüz. Peki “eğlenirken dinlenmek mümkün mü?” diye düşünüyorsanız bir saniye durup etrafınıza bakın. Hayatlarımızın gündelik rutini içinde ne kadar koşturduğumuzun, sürekli insanların olumlu ya da olumsuz enerjilerine maruz kaldığımızın ve kendimizden uzaklaştığımızın farkında mıyız?

“Tatil demek sadece eğlenmek sadece dinlenmek için yaratılan zaman mı, yoksa tatili gün içerisinde de oluşturabilir miyiz?” sorusunun cevabı belki de tek kelime: Rahatlamak. Aslında bu kelimeyi karşılamak tahmin ettiğinizden daha kolay. Çünkü kendinizi dinlemek için nerede olduğunuzun pek bir önemi yok Eskiler “kafa tatili” derdi ya hani, işte o eski söylem dönüp dolaşıp yine güncel olan oldu. Öncelikli olarak ‘kendime ayıracak vaktim yok’ bahanesini es geçin Ruhani dünyanıza tatil hissi yaratabilecek anları yakayabilmenizin mümkün olabileceğini hatırlayın. Bu anları yakalamanın en doğru yollarından biri de müzik. Bu sebeple Artful living ON ile artık tanışabilirsiniz. 

Bu kadar tatilden bahsetmişken Partapart ve Age Reform, bizleri yolculuğa çıkartacak, yol sırasında bulacağımız gün batımını durup izlemek ve biraz da dans etmek için arabayı kenara çektirtecek playlistleri Artful Living ON’a özel olarak hazırladı. Türk müzik piyasasının genç, girişimci ve sağlam adımlarla ilerleyen iki farklı cephesinden roadtrip playlist ve sunset playlist ile sizi, size bırakıyoruz. Ama öncesinde onları biraz tanıyarak.

Partapart aslında genç, bağımsız ve alternatif müziğe sadık, Can Çakmakçı, İlker Çiftçi, Erdinç Kaya ve Gönenç Giray’ın müziğin pazarlama halinden uzaklaşmak istemesiyle oluşan bir platform. Yeri geldiğinde bir plak şirketi, yeri geldiğinde radyo programcısı, yeri geldiğinde eventler düzenleyen bir şirket, yeri geldiğinde yurt dışı bağlantıları ile konserleri ve mini festivalleri ayarlayan bir booking ajansı… Anlaşıldığı üzere çok yönlü çalışan ama çalışma disiplinini müzik üzerine oturtan bir kolektif. Bu kolektife dahil, birçok yurt içi ve yurt dışı festivalde yer almış temel Türk grupları ise: Men With A Plan, Mind Shifter, Mondual ve Astrofella.

Sanırım Can, (Men With A Plan ve Partapart’ın kurucularından) Partapart’ın Artful Living ON road trip playlisti için en güzel yorumu yaptı.

Yol düşündüm playlistte ama yolun nereye vardığından emin değilim.”

Men With A Plan 

Gelelim günü bitiren, güneşi batıran sunset playliste. Age Reform, Berk Çakmakçı’nın uzun zamandır hayatının merkezinde olan müziği, bir süre önce bilfiil hayata geçirdiği projesi, tabiri caizse Berk’in “sahne adı”. 1988 doğumlu Berk, aslında bir yandan da eğitimi ile desteklediği sanat merakının peşinden giden biri. Sabancı Üniversitesi’nde Görsel Sanatlar ve İletişim okuduktan sonra güzel sanatların tapınaklarından olan Parsons The New School for Design’da masterını tamamlayıp İstanbul’a döndü. Zaman zaman kendisi ile İstanbul’a yaptığı kesin dönüş konusunda fikir teatisinde bulunduğumuz sevgili Berk, Artful Living ON’un ilk özel işbirliğinde Age Reform olarak özel bir sunset playlist hazırladı. Minik bir ipucu verelim, sunset playlist size oturduğunuz yerden dans ettirme garantili!

Artful Living ON: Artful Living’i soundcloud ve spotify üzerinden dinleyebileceğiniz proje.

0
4619
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage