18 MART, CUMA, 2016

Korku Filmlerine Ön Yargıları Kıracak Kısa Korku Filmleri

Korku ya da gerilim filmleriyle alakanız dalga geçme boyutundaysa ya da fikir hoşunuza gidiyor fakat filmler fazla uzun geliyorsa, kısa korku filmleri tam size göre. İşte en iyi kısa korku filmlerinden birkaç örnek...

Korku Filmlerine Ön Yargıları Kıracak Kısa Korku Filmleri

Lights Out 

Fright Meter Ödülleri’nden “En iyi kısa korku filmi” dalında 2014 yılında ödül almıştı Lights Out. David F. Sandberg’in yazıp yönettiği, Lotta Losten’in de oynadığı yapım, kısa korku filmleri arasında en etkileyici yapımlardan biri. İki dakika 40 saniyeden oluşan Lights Out, yatağına gitmeye hazırlanan bir kadının başından geçeni anlatan kısacık bir kesit.  Yatağa gitmeden hemen önce ışığı kapatırsınız ve karanlık koridorda bir şey gördüğünüzü sanırsınız. Yoksa gerçekten görmüş olabilir misiniz?

He Dies At The End

Damian Mc Carthy tarafından yazılıp yönetilen He Dies At The End, birçok festivalde gösterilmiş, Indie Short Film ve Tabloid Witch Ödülleri’nden de ödülle dönmüş bir yapım. İsminden de anlaşılacağı üzere film adamın ölmesiyle son buluyor. Ölene kadar öyle geriliyorsunuz ki ölse de kurtulsak demekten kendinizi alamıyorsunuz. Tamamı siyah-beyaz çekilen He Dies At The End, yaklaşık dört buçuk dakika.

Selfie From Hell

Kısa korku filmlerinde selfie çok sık kullanılan bir konu diyebiliriz. Klasik fotoğrafta tesadüfen görüntülenen cisim üzerinden yaratılan gerilim burada da geçerli. Selfie From Hell ise türünün hakkını verecek kadar başarılı bir yapım. Erdal Ceylan’ın yazıp yönettiği kısa film, 2015 yılında Fright Meter Ödülleri’ne aday olmuştu. Filme gelirsek, bir dakika 42 saniyeden oluşan film, erkek arkadaşına seksi bir selfie göndermek isteyen kızın fotoğrafa baktığında arkasında birini görmesiyle başlıyor. Fotoğraftaki kişinin gerçekte var olup olmadığını, ön kamerayla mı çekince, arka kamerayla mı çekince çıktığını kontrol eden kahramanımız bizi oldukça geriyor.

2:AM The Smiling Man

Reddit’te yıllar önce anlatılan gerçek bir hikayeden esinlenilerek çekilen The Smiling Man, gece geç bir saatte insan kalabalığından ve trafikten boşalmış yolda yürüyen genç bir adamı konu alıyor. Kahramanımız yolda yürürken karşıdan dans ederek kendisine doğru gelen başı havada yüzü gökyüzüne bakan bir adam görür. İlk başta adam komik gelir ama sonra işler değişir. Yüzünde korkunç yapaylıkta bir gülümsemeyle abartılı hareketlerle yürüyen adamla gencin kovalamacası başlar. Dört dakika kadar süren kısa filmi Michael Evans yönetti.

Night Night Nancy

Lewis Farinella’nın yönettiği Amber Collins’in de Nancy rolünde karşımıza çıktığı Nigh Night Nancy, bir mesaj sesiyle uykusundan uyanan Nancy’nin hikayesini anlatıyor. Nancy telefonuna baktığında uyurken çekilen fotoğraflarının birisi tarafından kendisine gönderildiğini görüyor. Evinde birinin olduğunu anlayan Nancy’nin yüzü maskeli hırıltılı sesler çıkaran bıçaklı birini evde görmesiyle köşe kapmaca oynanmaya başlıyor. Yaklaşık beş dakikalık filmde Nancy’e evden kaçması için ekran başından defalarca telkinde bulunacaksınız.

0
27749
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage