07 HAZİRAN, SALI, 2016

7-12 Haziran Haftalık Kültür-Yaşam Dozu

Hazirana hızlı başlıyoruz. Özellikle Antalya’dan yükselecek olan seyirci çığlıklarını İstanbul’dan duyacak gibiyiz. Yazın ilk ayında, ilk haftasında konserden konsere koşacağımız belli oldu. Gün gün detaylı liste için hemen sizi böyle alalım!

7-12 Haziran Haftalık Kültür-Yaşam Dozu

7 Haziran Salı

Alexander Schwarz Söyleşisi

Zürih ETH ve Stuttgart Sanat Akademisi’nde eğitimini tamamlayan mimar  Alexander Schwarz çeşitli çalışmalarını, Avrupa’nın prestijli mimari ofislerinden olan David Chipperfield Mimarlık Ofisi’nin Berlin ve Londra ayaklarından devam ettiriyor. Özellikle Berlin’deki ofisin tasarım koordinatörlüğünü de yapan Schwarz’ın 7 Haziran Salı günü saat 18.00’deki söyleşisi Bilgi Üniversitesi’nin Santral Kampüsü’nde olacak. Detaylı bilgi için üniversitenin websitesi’ne bir göz atın.

8 Haziran Çarşamba

PJ Harvey

İki kez Mercury Prize kazanmış, İngiliz müzisyen Polly Jean Harvey, 8 Haziran Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de olacak! 10 stüdyo albümü geride bıraktıktan sonra 11. stüdyo albümü The Hope Six Demolition Project’i bu yıl çıkartan ve özgünlüğünden asla ödün vermeyerek dinleyici kitlesini hayal kırıklığına uğratmayan PJ Harvey’in konser biletleri Biletix’te sizleri bekliyor! Nick Cave, Tricky, Sparklehorse, John Parish, John Peel, Marianne Faithfull ve Thom Yorke gibi müzisyenlerle de zaman zaman işbirliği yapan sanatçının sahnesini sabırsızlıkla bekliyoruz. PJ Harvey öncesi Amerikalı ekip Low bizleri karşılayacak.

9 Haziran Perşembe

Maroon 5 

Antalya Expo 2016 Ekim ayına kadar devam ederken, konser verecek gruplar listesine bakacak olursak heyecanlanmamak elde değil. Organizasyon, 6 Haziran akşamı Simply Red’i ağırladıktan sonra global müzik sahnelerinin aranılan isimlerinden olan Kaliforniyalı pop rock grubu Maroon 5’ı sahnesine alacak. Adam Levine, Jesse Carmichael, Mickey Madden ve Ryan Dusick’ten oluşan ekibin yıllar içinde yarattığı ‘hayran’ kitlesi malum. Grammy Awards, American Music Awards, Billboard Music Awards tarafından da ödüllendirilen Maroon 5’ın dördüncü stüdyo albümü V, 2014 yılında piyasaya çıkmıştı. Konserin biletleri Biletix’te satışta.

10 Haziran Cuma

A Long Night at Pera Museum: Party!

10 Haziran Cuma akşamı Pera Müzesi Uzun Bir Gece yaşayacak. 18.30-23.00 arası gerçekleşecek partiye hazırlanan müze, Ladies on Records ikilisinin yanı sıra, Toprak Basgit ve Grup Ses Beats’in canlı performanlarının ev sahibi olacak. Program detayları ise şöyle:

18:30 – 20:00 Ladies on Records 
20:00 – 21:30 Toprak Basgit 
21:30 – 23:00 Grup Ses Beats

Hatırlatmakta fayda var; tüm bu performanslar devam ederken müzenin sergileri de gezilebilecek.

11 Haziran Cumartesi

Sigur Ros

İstanbulluların bu hafta merakla beklediği başka bir konser daha varsa, o da Sigur Ros! 11 Haziran Cumartesi günü saat 18.00’de başlayacak konserin biletlerinin adresi Biletix ve konser mekanı Zorlu PSM gişeleri. İzlandalı ekibi izlemek için acele edin!

0
4017
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage