09 NİSAN, SALI, 2024

Zafere Götüren Takım Ruhu: “Şut ve Gol!”

Ödüllü Fransız yazar Jean-Charles Berthier’in mini futbol takımının ekseninde, dürüstlük, sportmenlik, başarı ve toplumsal cinsiyet kavramlarıyla yoğrulmuş bir hikâye anlattığı Şut ve Gol!, Azade Aslan’ın çevirisiyle Günışığı Kitaplığı’ndan çıktı.

Türkçede ilk kez bir eseri yayımlanan Berthier; okurlarını mini bir futbol turnuvasına davet ediyor bu kitabında. Olanca güçleriyle turnuvaya hazırlanan, aksiliklerden yılmayan takımların peşinden soluk soluğa koşturuyor. Kız ve oğlan takımlarının arasındaki amansız rekabeti sergileyen roman, sporda etik değerlere dikkat çekiyor, zafere götüren takım ruhunu, azmi ve disiplini yüceltiyor.

“Felix ve takımı, önceki yıl kıl payı kaptırdıkları birincilik için Ümitler Turnuvası'na hazırlanırlar. Kaptan Isaac, turnuvaya günler kala sakatlanınca moralleri bozulsa da pes etmeye niyetleri yoktur. Sahaya çıkacak ve rakiplerini tek tek yeneceklerdir. Ne ki, turnuvada ilk kez yarışan, tuhaf isimli kızlar takımı skor tabelasındaki dengeleri altüst eder. Hayrete düşen Félix ve takımının aklında tek şey vardır: Yoksa bu yeni oyuncular hile mi yapıyordur!..”

0
723
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage